Media Expert Mława
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Derby na czerwono. Wkra wypada z walki

sport sliderPiłkarze z Radzanowa mogą już raczej zapomnieć o wygraniu rozgrywek w B-klasie. W niedzielę zremisowali zaledwie 1:1 z ostatnią w tabeli Wkrą Andzin. Za to do gry o awans włączyła się na dobre Tamka Dzierzgowo.

Słoneczne ogrody Mława

Dzierzgowianie okazali się lepsi od lidera, w dodatku świętowali na boisku rywala. Po pierwszej połowie trudno było jeszcze wskazać zwycięzcę. Obie ekipy strzeliły po jednej bramce, co okazało się kapitalną zapowiedzią przed drugą odsłoną.

Przerwę lepiej wykorzystał trener Tamki Jacek Szypulski. Jego podopieczni wyszli na boisko maksymalnie skoncentrowani, dzięki czemu w 52. minucie wyszli na prowadzenie. Damian Ankiewicz skapitulował po uderzeniu Tomasza Wójtowicza. To na dobre rozkręciło spotkanie. Konopianka odpowiedziała szybko, na dodatek nie ograniczyła się do wyrównania. Za sprawą Daniela Smugi oraz jego imiennika Lisa zdobyli dwa gole dla gospodarzy.

Jednak ostatnie słowo należało do dzierzgowian, mimo że kończyli mecz w dziesięciu. Grając w osłabieniu strzelili dwa gole, do bramki trafili Łukasz Wójtowicz i Arkadiusz Adamski.

Konopianka straciła punkty, czego nie wykorzystali radzanowianie. Konfrontację z ostatnią w tabeli ekipą zaczęli fatalnie. Już w 4. minucie Patryk Kocięcki musiał wyjmować piłkę z bramki po tym, jak pokonał go Sebastian Ołtarzewski. Wyrównanie nastąpiło dopiero po przerwie. Na listę strzelców wpisał się Zbigniew Kalinowski. Niestety na więcej rywale nie pozwoli graczom prowadzonym przez Pawła Borkowskiego. Remis oznacza, że radzanowianie mają już tylko teoretyczne szanse na doścignięcie Konopianki. Tracą do niej aż pięć punktów, a to wszystko na dwie serie spotkań przed końcem rozgrywek.

W przedostatniej kolejce sezonu zaplanowanej na najbliższy weekend dojdzie do spotkań: Konopianka – Gumino, Tamka – Radzanów, Andzin – Opia. Pauzuje zespół z Baboszewa.

XII kolejka (14-15 maja): Gumino – pauza, Opia – Orlęta 4:1, Radzanów – Andzin 1:1, Konopianka – Tamka 3:4