Urlop na żądanie
— 28/06/2020Celem urlopu na żądanie jest zapewnienie pracownikowi możliwości skorzystania z prawa do urlopu bez wcześniejszego uzgadniania jego terminu z pracodawcą….
Mławska lekkoatletyka wzbogaciła się o nowych sędziów. Na początku maja egzaminy na pierwszy stopień zdołało 25 kursantów z Mławy, a także z Działdowa i Lidzbarka. Wśród uczestników kursu przeważają młode osoby, głównie uczniowie Gimnazjum nr 1.
Oto nowi sędziowie lekkiej atletyki: Oliwia Rulka. Natalia Czaplicka, Anna Końpa, Jakub Kurkiewicz, Sebastian Morawski, Karol Grabowski, Kacper Koźniewski, Mateusz Maćkowski, Bartosz Paryszczyński, Monika Gwarda, Olga Kulasińska, Michał Wrotny, Karol Piwowarski, Piotr Ostrowski, Dariusz Woźniak, Paulina Puchalska, Wojciech Puchalski, Krzysztof Mościński, Grzegorz Mościński, Kacper Ostrowski, Maria Szczypińska, Aleksandra Orzechowska, Marcin Krawczyk, Mariusz Meredyk oraz Jacek Kraynik.
Przewodniczącym Regionalnego Kolegium Sędziów Lekkiej Atletyki w organizacji został mławianin Piotr Ostrowski. Wymienieni sędziowie będą razem z zawodnikami Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej, uczestniczyć w imprezach lekkoatletycznych, nabierając doświadczenia. Niewykluczone że wszyscy będą wkrótce sędziować zawody z udziałem reprezentantów Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej.
Instruktorzy na treningi
Mławskich lekkoatletów będzie prowadzić na treningach m.in. grupa świeżo upieczonych instruktorów. Na początku maja w kursie przeprowadzonym na terenie Centralnego Ośrodku Sportu w Spale uczestniczyło pięcioro nauczycieli wychowania fizycznego. Wszyscy z powodzeniem ukończyli szkolenia, zdobywając tytuł wspomnianego na wstępie instruktora lekkiej atletyki. Chodzi o Elżbietę Reks i Krzysztofa Koziatka z SP 6, Łukasza Dobrowolskiego z SP 1, Michała Goliana z SP 4 oraz Dariusza Borzyma z Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Rozbudowa stadionu
Podczas kursu sędziowskiego kursantów odwiedził burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. Podkreślił, że władze miasta wraz z władzami powiatu pragną w najbliższym czasie położyć w kilku etapach syntetyczną nawierzchnię na stadionie miejskim.
Na stadionie znajdzie się skocznia do skoku o tyczce z widownią na wirażu (od strony pływalni), przeznaczona do szkolenia i zawodów oraz na widowiska sportowo-komercyjne, tworząc pierwsze w Polsce, stałe „Amfiteatrum skoku o tyczce przy muzyce”. Obok niej znajdzie się miejsce na skocznię do skoku w dal/trójskoku i skoku wzwyż oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Natomiast za hotelem, w jak najszybszym czasie powstanie kontenerowy „Pawilon Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej i Klubu Lekkiej Atletyki MAL MKLA Mława”. W pawilonie będą: przebieralnie i szatnia, toaleta i natryski oraz pomieszczenia magazynowe na sprzęt i urządzenia.
Natomiast drugi etap przyniesie poważniejsze inwestycje. Powstanie bieżnia okólna na sześć torów i kołowa na osiem oraz stadion rozgrzewkowo-treningowy za hotelem. Obie fazy rozbudowy są już zatwierdzone przez ekspertów od urządzeń lekkoatletycznych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.
oprac.RS
źródło i foto; MAL MKLA Mława