Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szymon Zakrzewski i Julia Giesek szóstą parą taneczną w Polsce


taniec15 maja w Krakowie odbył Puchar Klasy C, B i A w tańcach standardowych. Klub Sportowy Mławskie Centrum Tańca reprezentowali w klasie B: Szymon Zakrzewski i Julia Giesek.

Szymon i Julia przyzwyczaili nas już do swoich sukcesów w tańcach latynoamerykańskich (dwa miesiące temu finał w Mistrzostwach Klasy B i zdobycie klasy mistrzowskiej A), ale na sukces w tańcach standardowych trzeba było jeszcze poczekać. Jednak dwa miesiące wytężonych treningów przyniosło rezultat i to bardzo spektakularny.

Podczas Pucharu w tańcach standardowych wystartowało prawie 40 par z całej Polski. Szymon i Julia od pierwszej rundy wybijali się spośród grona tańczących na parkiecie par. Po bezpośrednim awansie do 1/4 finału w gronie pierwszej czternastki par i pominięciu rundy barażowej wiadomo było, że turniej może zakończyć się dobrym wynikiem. Kolejna runda znów przyniosła awans, tym razem do półfinałowej trzynastki. W Gali Wieczornej podczas rundy półfinałowej, Szymon i Julia postawili wszystko na jedną kartę: maksimum koncentracji, maksimum wysiłku, maksimum ekspresji. Po świetnie zatańczonym półfinale znaleźli się w ścisłym, siedmioparowym finale. Rywalizację finałową zakończyli na 6 miejscu. Teraz czeka ich odpoczynek, a zaraz potem wakacyjne przygotowania do trzech najważniejszych imprez w roku: Mistrzostw Polski Młodzieży w tańcach standardowych, w tańcach latynoamerykańskich oraz w kombinacji 10 tańców.

Szymon i Julia to jedna z niewielu już w Polsce par uprawiających oba style taneczne. To dwa razy więcej treningów i dwa razy większe wydatki, jednak sukcesy rekompensują wkładany wysiłek w przygotowania. Ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, Szymon i Julia planują wybrać się na jesieni na duży turniej za granicą. Trzymamy kciuki za plany i sukcesy!

Relacja z turnieju: https://www.youtube.com/watch?v=PHiKCx928XQ (Gala Wieczorna od czasu 5:30:00)

Źródło i zdjęcie: UM Mława / Bartłomiej Szarżanowicz, Mławskie Centrum Tańca

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x