Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowy samochód dla OSP w Kowalewie i łódź dla OSP w Strzegowie


straz autoDwie jednostki OSP z terenu powiatu mławskiego otrzymają wsparcie ze środków samorządu województwa w ramach programu OSP  2016 – 2017.

OSP Strzegowo otrzyma dofinansowanie na zakup łodzi płaskodennej w kwocie 13 650 zł.,a OSP Kowalewo ( gm. Wiśniewo)  – dofinansowanie w wys. 100 tys. zł.  na   zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe.

 Na Mazowszu działa ok. 1950 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, z czego blisko 500 jest włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W 2015 r. mazowieckie OSP ponad 45 tys. razy wyjeżdżały do różnego rodzaju zdarzeń zarówno na terenie zasięgu swojej jednostki jak i poza nim. W akcjach ratowniczych uczestniczyło ponad 153 tys. ratowników – pożary i miejscowe zagrożenia.

W subregionie ciechanowskim ze środków samorządu województwa w ramach programu OSP 2016 – 2017 dofinansowanie otrzyma 15 jednostek  (14 w tym roku i jedna w 2017 r.). Łącznie w latach 2016-2017 trafi do nich blisko 500 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakup m.in. czterech samochodów ratowniczo-gaśniczych, pomp pożarniczych oraz zestawów ratownictwa medycznego i technicznego.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

oprac. RK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x