Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Akcja ratunkowa z udziałem Bezpiecznych Mławianek


sliderInstruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej osobom dorosłym oraz dzieciom w różnych sytuacjach i symulowany pokaz działań ratowniczych w przypadku zdarzenia drogowego  – tak wyglądały  kolejne zajęcia w ramach kursu „Bezpieczna Mławianka”. 

KSP Mława nabór

Bezpieczne Mławianki, w ramach trwającego programu, tym razem wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie obserwowały działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia drogowego.

Były to ćwiczenia, przygotowane specjalnie dla uczestniczek  kursu „Bezpieczna Mławianka”.  Panie mogły z bliska oglądać wszystkie czynności na miejscu pozorowanego zdarzenia drogowego – zabezpieczenia miejsca zdarzenia, opiekę nad osobą poszkodowaną, wycinanie jej z wraku auta, wydobycie ofiary z wraku, udzielenie pierwszej pomocy przez ratowników medycznych. Realizmu całej akcji dodawał fakt, że ćwiczenia odbywały się w strugach deszczu.

Panie wzięły również udział w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez funkcjonariuszy straży pożarnej będących jednocześnie ratownikami medycznymi.  Dowiedziały się jak prawidłowo wykonywać czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tj. resuscytacja, opatrywanie zranień, pomoc przy zadławieniach, porażeniach prądem czy zatruciu środkami chemicznymi. Zajęcia odbyły się w poniedziałek, 16 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Mławie.

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz