Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja ratunkowa z udziałem Bezpiecznych Mławianek


sliderInstruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej osobom dorosłym oraz dzieciom w różnych sytuacjach i symulowany pokaz działań ratowniczych w przypadku zdarzenia drogowego  – tak wyglądały  kolejne zajęcia w ramach kursu „Bezpieczna Mławianka”. 


Bezpieczne Mławianki, w ramach trwającego programu, tym razem wzięły udział w zajęciach, przygotowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Panie obserwowały działania straży pożarnej na miejscu zdarzenia drogowego.

Były to ćwiczenia, przygotowane specjalnie dla uczestniczek  kursu „Bezpieczna Mławianka”.  Panie mogły z bliska oglądać wszystkie czynności na miejscu pozorowanego zdarzenia drogowego – zabezpieczenia miejsca zdarzenia, opiekę nad osobą poszkodowaną, wycinanie jej z wraku auta, wydobycie ofiary z wraku, udzielenie pierwszej pomocy przez ratowników medycznych. Realizmu całej akcji dodawał fakt, że ćwiczenia odbywały się w strugach deszczu.

Panie wzięły również udział w zajęciach warsztatowych, przygotowanych przez funkcjonariuszy straży pożarnej będących jednocześnie ratownikami medycznymi.  Dowiedziały się jak prawidłowo wykonywać czynności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej tj. resuscytacja, opatrywanie zranień, pomoc przy zadławieniach, porażeniach prądem czy zatruciu środkami chemicznymi. Zajęcia odbyły się w poniedziałek, 16 maja w Komendzie Powiatowej PSP w Mławie.

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x