Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Kradzież krzewów z zieleni miejskiej i wandalizm przy ulicy Kopernika


K1O przypadkach różnych zniszczeń jakich dokonują wandale w naszym mieście pisaliśmy niejednokrotnie. Takie przypadki zdarzają się nadal. Tym razem jednak ktoś ukradł krzewy i zniszczył drzewka przy ulicy Kopernika.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Spod siłowni przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ktoś wyrwał cztery krzaki forsycji pośredniej Lynwood. Wcześniej sześć krzewów zginęło z okolicy parkingu u zbiegu ulic Kopernika i Aleja Marszałkowska (jedna krzewuszka Aleksandra, dwie krzewuszki French Lace, jedna forsycja pośrednia Spectabilis i dwie krzewuszki Folis Purpureis). Także tam ktoś złamał trzy lipy drobnolistne.

To nie pierwsze przypadki wandalizmu i kradzieży, których obiektem jest publiczne mienie. Od lat obserwujemy, jak ofiarami wandali padają miejska zieleń, wiaty przystanków autobusowych i kolejowych, kosze na śmieci czy ściany budynków.
Być może jedyną receptą na zachowanie wandali są wysokie kary finansowe. Straż miejska odnotowała jakiś czas temu przypadek grafficiarza, który musiał zapłacić właścicielowi zniszczonego obiektu 400 zł na pokrycie szkód, uiścić 200 zł grzywny i dodatkowo pokryć koszty sądowe. W przypadku kradzieży sprawą zajmuje się już nie straż miejska, lecz policja.

Przypominamy, że mienie publiczne jest naszą wspólną własnością i wszyscy ponosimy koszty związane z naprawami małej architektury czy nowymi nasadzeniami roślin. Jeśli jesteśmy świadkami aktów wandalizmu, informujmy bezzwłocznie o tym straż miejską lub policję.

 

K5K4K3K2

oprac. RK

źródło i foto: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
starsza pani
Gość
starsza pani

nie uważam by trzeba by było wszystko pilnować, ba wandal i tak znajdzie sposób by wejść i
niszczyć , należy głośno o tym mówić i potępiać to zdziczenie , czegoś takiego kiedyś nie było,
człowiek który z domu nie wyniesie pewnych wartości wpojonych przez rodziców będzie tym kim
jest to efekt wychowania ” mamusi i tatusia ” i w pewnym stopniu przyzwolenia otoczenia
w jakim taka ” gnida ” ta funkcjonuje , a kary no cóż , prace tam gdzie niszczył i to w
odpowiednim ubranku obowiązkowo z napisem np …niszczyłem zieleń…..

...
Gość
...

Z Pani wypowiedzi wynika, że Pani rodzice byli lepszymi rodzicami niż Pani, czy Pani dzieci. No cóż może uzna Pani to za złośliwość, ale prawda jest taka, że ktoś tych wandali wychowuje, Pani mówi że dawniej nie było takiego wandalizmu, czyli Pani rodzice i ich rówieśnicy jako rodzice się sprawdzili i zdali celująco egzamin na rodzica, natomiast Pani pokolenie i to młodsze pokolenie (Pani dzieci) już się nie sprawdziło jako rodzice. Tak, tak, Ci wandale nie rosną jak chwasty na polu. Rodzice dziś za mało interesują się dziećmi. W rodzinach za mało się rozmawia, za bardzo zaspakaja się wygórowane potrzeby… Czytaj więcej »

mink
Gość
mink

szczyt głupoty i bezczelności. Mam nadzieje, że ubytki zostaną uzupełnione, bo ul. Kopernika po remoncie ładnie się prezentuje.

Oburzony
Gość
Oburzony

Niestety, takich o to mamy sportowców i fanów sportu, łazi toto jak tarany i wszystko na swj drodze niszczy. A gdzie Straż Miejska? – pod halą? czy przed monitorem?