Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zabójstwo w Pokrytkach


prokuratura-3W nocy z 9 na 10 maja br. Janusz L. mieszkaniec miejscowości Pokrytki gm. Strzegowo został ugodzony nożem. Ranny trafił do szpitala w Ciechanowie, gdzie dobę później zmarł. Jak się później okazało śmiertelny cios zadała mu żona.

– W nocy z 9 na 10 maja br. w wyniku zdarzenia o charakterze nieporozumień rodzinnych obrażeń o charakterze rany kłutej klatki piersiowej doznał 59 letni Janusz L. mieszkaniec miejscowości Pokrytki. Janusz L. zmarł dobę później w szpitalu w Ciechanowie. Przeprowadzone czynności procesowe – przesłuchanie kilkudziesięciu świadków, oraz wyniki przeprowadzonej sekcji zwłok pozwoliły dokonać ustalenia, że sprawczynią jest 54 letnia Danuta L., żona zmarłego. W dniu 13 maja br. Danucie L. został postawiony zarzut zabójstwa z art. 148 par. 1 KK. (Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności – red. )

W tym samym dniu do Sądu Rejonowego w Mławie złożony został wniosek o tymczasowe aresztowanie Danuty L. na okres 3 miesięcy. Sąd uznał wniosek prokuratury za zasadny i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu podejrzanej. Nadal trwa postępowanie mające na celu wszechstronne ustalenie okoliczności zdarzenia. Odrębnym wątkiem do wyjaśnienia jest sprawa należytego sprawowania opieki medycznej przez szpital w Ciechanowie nad poszkodowanym – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

ona go bila on ją bil proste

Anonim
Gość
Anonim

Ona go kilka razy dzgała nożem on jej nie bił tylko się bronił

Bogdan
Gość
Bogdan

panie prokuratorze nie zapomnij pan wziąć za łeb lekarzy! Bo ten człowiek by żył gdyby nie ich głupota i zaniedbanie na skalę niedopuszczalną!

lekarz
Gość
lekarz

szpital jest winny i nie ma tu żadnego usprawiedliwienia,za łeb brać wszystkich winnych !