Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Niezwykły wieczór w muzeum


W sobotę 14 maja w ramach Nocy Muzeów można było odwiedzić także Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie.

Już poprzednie lata dowiodły, że amatorów tego typu kontaktów z przeszłością w Mławie nie brakuje. Tak też było i w tym roku, nawet  deszcz nie odstraszył zwiedzających.

W muzeum na gości czekały ekspozycje stałe i czasowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa wystawa „Straż Graniczna na Mazowszu – historia a współczesność”, której wernisaż odbył  się w miniony piątek, 13 maja br. Wielu zwiedzających przyznawało się nieśmiało,  że w muzeum bardzo dawno nie byli.

Dla swoich gości muzeum tej nocy przygotowało specjalną atrakcję. O 21.00 rozpoczął się koncert Miro „Modern Film Music”, który wprowadził publiczność w niezwykły klimat.

Miro Kępiński to muzyk, kompozytor, improwizator. Tworzy przede wszystkim muzykę filmową i telewizyjną.  Współpracuje z muzykami z całego świata m.in. z Aaronem Harrisem (ISIS, Palms) i  Maorem Appelbaumem. Jego utwory spotkać można w w takich produkcjach jak: „The Last Taboo” czy „Seven Days”. Pochodzi z Mławy.

 RK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Romuald

Mimo braku ekranu ludzie z wyobraźnią zrozumieli przekaz koncertu, muzyka była super i koncert bardzo udany.

Kamil

Organizatorzy zapomnieli o ustawieniu ekranu, na którym powinny być wyświetlane filmy będące integralną częścią występu muzyka. Puszczanie tych obrazów na ściany z eksponatami nie miało zupełnie sensu. Miro tworzy obecnie muzykę ilustracyjna i trzeba o tym pamiętać zapraszając muzyka. Powrót do Mławy po latach nieudany ale nie z jego winy.