Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Metoda „na wnuczka” w Mławie nie skutkuje


policja-sliderW Mławie przestępcy próbowali oszukać dwoje seniorów metodą „na wnuczka”. Bezskutecznie.

KSP Mława nabór

Trwają czynności mławskiej policji w dwóch zgłoszonych przypadkach usiłowania oszustwa metoda na wnuczka. Do obu zdarzeń doszło 12 maja przed południem na terenie Mławy. Na szczęście żaden z seniorów nie dał się oszukać.

76- letnia kobieta oraz 87- letni mężczyzna natychmiast po otrzymaniu dziwnych telefonów od osoby podającej się za członka rodziny, powiadomili policję. Dzięki swojej czujności i ostrożności mławscy seniorzy nie dali się oszukać. Przedstawiana przez przestępcę informacja była za każdym razem taka sama. Dzwoniąc do starszej osoby, oszust podawał się za członka rodziny. Tłumaczył, że brał udział w wypadku i natychmiast potrzebuje dużej kwoty pieniędzy, którą odbierze znajomy. Mławscy seniorzy natychmiast zorientowali się, że rozmawiają z oszustem i powiadomili policję. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja ostrzega – pomimo wielu informacji o metodach działania przestępców, oszuści działający metoda „na wnuczka” lub podobną, wciąż nie dają za wygraną, wyszukując swoich ofiar wśród starszych, ufnych osób. Warto zatem pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

– Nigdy nie wpuszczaj do domu nikogo obcego.

– Nigdy nie przekazuj obcej osobie pieniędzy.

– Nie trzymaj w domu większej ilości gotówki.

– Jeśli ktoś prosi Cię o pomoc przez telefon, podając się za członka rodziny, dokładnie  sprawdź informację.

– Jeśli zadzwonił do Ciebie oszust, powiadom policję.

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz