meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mazur bez szans. Skuteczny rewanż Mławianki

Słoneczne ogrody Mława

Piłkarze Mławianki zrewanżowali się rywalom z Gostynina za przegraną z rundy jesiennej. Na własnym boisku podopieczni Tomasza Aziewicza nie mieli litości dla rywali z okręgu płockiego. Triumfowali różnicą aż sześciu goli.

Sygnał do ostrego strzelania w piątkowe popołudnie dał Konrad Rusiecki. W 6. minucie otrzymał tak dokładne dośrodkowanie od Filipa Francuza, że skrzydłowemu nie pozostało nic innego, jak tylko posłać piłkę do siatki.

Radość mławian była duża, takie otwarcie jest wręcz wymarzone w konfrontacjach z niżej notowanymi zespołami. Tym bardziej, że nasi gracze poszli za ciosem. Dokładne podanie od Pawła Alancewicza wykorzystał z zimną krwią Marcin Tomczak.

Gostynianie próbowali się odgryzać, ale kapitalnie w bramce Mławy spisywał się Mateusz Leśniewski. Wybronił dwie indywidualne szarże Tomasza Jóźwiaka, poradził sobie także z groźnym uderzeniem z dystansu Bartłomieja Dębickiego.

Goście atakowali, zapominając momentami o defensywie. Skończyło się to dla nich fatalnie, w 57. minucie nasi zawodnicy wyprowadzili kolejny szybki atak. Alancewicz wypatrzył wybiegającego na pozycję Daniela Orzechowskiego, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam z golkiperem przeciwników.

Po takim ciosie goście już się nie podnieśli. Stracili jeszcze trzy gole. W 75. minucie na listę strzelców wpisał się Alancewicz. Kolejne akcje należały już do rezerwowych. Jarosław Sawicki zagrał dwukrotnie idealnie do Mariusza Walczaka i Szymona Masiaka, a obaj wymieni piłkarze nie mieli problemów z pokonaniem Roberta Ratajskiego.

W środę 18 maja Mławianka zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Ciechanów. Początek godz. 17.30.

MKS Mławianka Mława – Mazur Gostynin 6:0 (2:0)

Mławianka: Leśniewski – Francuz, Drzewiecki, E. Brzozowski, Dąbkowski, Rusiecki, Alancewicz,  Tomczak (72. Masiak), Wróblewski (67. Więckiewicz), Podliński (72. Walczak), Orzechowski (61. Sawicki)

XXVII kolejka (14-15 maja): Ożarowianka – Ciechanów 2:3, Gąbin – Ostrovia 0:3 – walkower, Wisła II – Mazovia 1:2, Łomianki – Wkra 3:0, Czarni – Bzura 2:1, Przasnysz – Korona 2:0, Naprzód – Huragan 2:5, Mławianka – Mazur 6:0, Bug – pauza