Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gastronomik, czyli przyszłość zaczyna się dzisiaj


technik żywienia i usług gastronomicznych

Jedno z angielskich powiedzeń ludowych mówi, że przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro. Ta sentencja powinna być ważna zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu, mianowicie wybrać kierunek kształcenia w szkole średniej.

hotelarz4

technik hotelarstwa

Ostatnie badania statystyczne wykazały, że najbardziej poszukiwani fachowcy na polskim rynku pracy to pracownicy branży gastronomicznej oraz hotelarsko-turystycznej. Jeśli wierzyć badaniom, to absolwenci tych kierunków kształcenia najszybciej znajdują pracę w swoim wyuczonym zawodzie. Właśnie dlatego mławski „Gastronomik”, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracodawców (zarówno tych lokalnych, jak i krajowych), ogłasza nabór na prestiżowe kierunki kształcenia w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, kelner i technik logistyk.

technik obsługi turystycznej

Szkoła kształci uczniów w zawodach gastronomiczno-hotelarskich już ponad 50 lat! Ma w swoich szrankach wielu wybitnych absolwentów, którzy dosłownie i w przenośni podbili rynek gastronomiczny i turystyczny w Polsce i za granicą. Placówka przy ul. Zuzanny Morawskiej 29 B ma nowo wyremontowane pracownie kształcenia praktycznego (ostatnio szkoła zakupiła sprzęt gastronomiczny, korzystając z dofinansowań unijnych, za ponad 200 tys. złotych). Uczniowie „Gastronomika” uczestniczą w tzw. stażach uczniowskich, czyli podejmują pracę podczas wakacji zgodnie z kształconym zawodem. Jest to okazja nie tylko do zarobienia pieniędzy, ale także do poznawania nowych terenów, kultur itd. Praca wiąże się z pobytem w obiektach gastronomicznych i hotelarskich wysokiej klasy (np. Hotel Sobieski, Sheraton, Sofitel Warsaw Victoria i Westin w Warszawie, Hotel Haffner w Sopocie, Hotel Nadmorski w Gdyni) oraz na Promie ,,Skania” UNITY LINE. Często pracodawcy po odbyciu stażu uczniowskiego oferują pracę przyszłym absolwentom.

kelner

Warto wspomnieć o nowo otwartym kierunku kształcenia w „Gastronomiku”. Jest to technik logistyk. Kierunek powstał na potrzeby lokalnych (i nie tylko) przedsiębiorców, którzy jak sami przyznają, z niecierpliwością oczekują na moment, kiedy pierwsi absolwenci go ukończą. Logistyka, transport, spedycja to ciągle rozwijające się branże, które potrzebują fachowców, czyli innymi słowy dają możliwość zatrudnienie absolwentom po skończeniu tegoż kierunku.

technik logistyk

Zespół Szkół nr 2 w Mławie, to szkoła odznaczona przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Medalem Pro Masovia. Świadczy to o tym, że kształci solidnych i dobrze przygotowanych do wykonywania danego zawodu fachowców. Jest liderem w mławskim środowisku jeśli chodzi o odsetek ludzi, którzy znaleźli pracę po skończeniu szkoły średniej (dane na podstawie badań statystycznych).

kucharz

kucharz

„Gastronomik” to szkoła idealna do tego, by się w niej kształcić i w przyszłości mieć dobrze płatną i prestiżową pracę. Niech zachętą do podjęcia nauki w ZS nr 2 w Mławie będą słowa absolwentki tej szkoły:

Nie ma w Mławie lepszej szkoły niż „Gastronomik”. To szkoła, która ma swój nastrój, atmosferę i tradycję. Często wracam myślami do lat spędzonych w szkole. Przywołuję w pamięci nauczycieli, którzy dali mi to, co w życiu ważne, wiedzę i umiejętności, ale nauczyli mnie też najważniejszego: bycia dobrym i uczciwym człowiekiem. To kim teraz jestem i co posiadam zawdzięczam właśnie swojej ukochanej szkole”. (Karolina, l. 28, szefowa kuchni w jednej z renomowanych restauracji w Gdańsku).

 

Odwiedź:

http://www.zs2mlawa.szkolnastrona.pl/

Zespół Szkół nr 2 w Mławie na facebooku…

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]