Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Gondolierzy albo Król Baratarii. Premiera spektaklu operetkowego w Państwowej Szkole Muzycznej


operetkaPaństwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Andrzeja Krzanowskiego w Mławie serdecznie zaprasza na kolejną premierę spektaklu operetkowego.

KSP Mława nabór

Tym razem zaprezentujemy Państwu dzieło angielskiego kompozytora Arthura Sullivana „GONDOLIERZY ALBO KRÓL BARATARII” do libretta Williama S.Gilberta. Jest to już jedenasta premiera w historii mławskiej szkoły muzycznej. Spektakl ten miał swoją światową premierę w Londynie w 1889 r. Cieszył się on od początku wielką popularnością -przez 2 lata wystawiono go ponad 550 razy i wkrótce doczekał się licznych wystawień w Europie i USA.

Spokojne i beztroskie życie weneckich braci gondolierów Marco i Giuseppe Palmierich zmienia się, gdy w czasie zabawy ulicznej losują sobie żony, a chwilę potem dowiadują się, że nie są braćmi, jeden z nich dodatkowo jest następcą tronu Baratarii i ma już żonę poślubioną mu w niemowlęctwie. Oczekując na rozwiązanie zagadki obaj zaczynają sprawować rządy w Baratarii, do której przybywa poślubiona następcy tronu Casilda, która też skrywa przed światem i rodzicami, Księstwem Plaza Toro, pewien miłosny sekret… Jak to bywa w operetkach, wszystko szczęśliwie się kończy, ale nie zdradzając zakończenia serdecznie zapraszamy na spektakl kipiący radością, młodością humorem i okraszonym temperamentnym, i ognistym tańcem-cachuchą!!!!


Terminy spektakli :

26 maja godz.18:00
4 czerwca godz.18:00
5 czerwca godz.18:00

Wszystkie spektakle odbędą się w Sali Koncertowej PSM I i II st. w Mławie, ul. Sienkiewicza 24.

Od poniedziałku,16 maja, będzie można nabywać cegiełki w wysokości 10 zł. Całkowity dochód z tychże cegiełek-darowizn przeznaczony będzie na zakup instrumentów dla szkoły muzycznej.
Cegiełki będą do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-19:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Źródło: Michał Gogolewski/PSM Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz