Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gondolierzy albo Król Baratarii. Premiera spektaklu operetkowego w Państwowej Szkole Muzycznej


operetkaPaństwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Andrzeja Krzanowskiego w Mławie serdecznie zaprasza na kolejną premierę spektaklu operetkowego.

Sprzedam Piec


Tym razem zaprezentujemy Państwu dzieło angielskiego kompozytora Arthura Sullivana „GONDOLIERZY ALBO KRÓL BARATARII” do libretta Williama S.Gilberta. Jest to już jedenasta premiera w historii mławskiej szkoły muzycznej. Spektakl ten miał swoją światową premierę w Londynie w 1889 r. Cieszył się on od początku wielką popularnością -przez 2 lata wystawiono go ponad 550 razy i wkrótce doczekał się licznych wystawień w Europie i USA.

Spokojne i beztroskie życie weneckich braci gondolierów Marco i Giuseppe Palmierich zmienia się, gdy w czasie zabawy ulicznej losują sobie żony, a chwilę potem dowiadują się, że nie są braćmi, jeden z nich dodatkowo jest następcą tronu Baratarii i ma już żonę poślubioną mu w niemowlęctwie. Oczekując na rozwiązanie zagadki obaj zaczynają sprawować rządy w Baratarii, do której przybywa poślubiona następcy tronu Casilda, która też skrywa przed światem i rodzicami, Księstwem Plaza Toro, pewien miłosny sekret… Jak to bywa w operetkach, wszystko szczęśliwie się kończy, ale nie zdradzając zakończenia serdecznie zapraszamy na spektakl kipiący radością, młodością humorem i okraszonym temperamentnym, i ognistym tańcem-cachuchą!!!!


Terminy spektakli :

26 maja godz.18:00
4 czerwca godz.18:00
5 czerwca godz.18:00

Wszystkie spektakle odbędą się w Sali Koncertowej PSM I i II st. w Mławie, ul. Sienkiewicza 24.

Od poniedziałku,16 maja, będzie można nabywać cegiełki w wysokości 10 zł. Całkowity dochód z tychże cegiełek-darowizn przeznaczony będzie na zakup instrumentów dla szkoły muzycznej.
Cegiełki będą do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-19:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Źródło: Michał Gogolewski/PSM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x