Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gondolierzy albo Król Baratarii. Premiera spektaklu operetkowego w Państwowej Szkole Muzycznej


operetkaPaństwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Andrzeja Krzanowskiego w Mławie serdecznie zaprasza na kolejną premierę spektaklu operetkowego.

Tym razem zaprezentujemy Państwu dzieło angielskiego kompozytora Arthura Sullivana „GONDOLIERZY ALBO KRÓL BARATARII” do libretta Williama S.Gilberta. Jest to już jedenasta premiera w historii mławskiej szkoły muzycznej. Spektakl ten miał swoją światową premierę w Londynie w 1889 r. Cieszył się on od początku wielką popularnością -przez 2 lata wystawiono go ponad 550 razy i wkrótce doczekał się licznych wystawień w Europie i USA.

Spokojne i beztroskie życie weneckich braci gondolierów Marco i Giuseppe Palmierich zmienia się, gdy w czasie zabawy ulicznej losują sobie żony, a chwilę potem dowiadują się, że nie są braćmi, jeden z nich dodatkowo jest następcą tronu Baratarii i ma już żonę poślubioną mu w niemowlęctwie. Oczekując na rozwiązanie zagadki obaj zaczynają sprawować rządy w Baratarii, do której przybywa poślubiona następcy tronu Casilda, która też skrywa przed światem i rodzicami, Księstwem Plaza Toro, pewien miłosny sekret… Jak to bywa w operetkach, wszystko szczęśliwie się kończy, ale nie zdradzając zakończenia serdecznie zapraszamy na spektakl kipiący radością, młodością humorem i okraszonym temperamentnym, i ognistym tańcem-cachuchą!!!!


Terminy spektakli :

26 maja godz.18:00
4 czerwca godz.18:00
5 czerwca godz.18:00

Wszystkie spektakle odbędą się w Sali Koncertowej PSM I i II st. w Mławie, ul. Sienkiewicza 24.

Od poniedziałku,16 maja, będzie można nabywać cegiełki w wysokości 10 zł. Całkowity dochód z tychże cegiełek-darowizn przeznaczony będzie na zakup instrumentów dla szkoły muzycznej.
Cegiełki będą do nabycia w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-19:00 i w soboty od 9:00 do 14:00.

Źródło: Michał Gogolewski/PSM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments