Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławskie ulice w przebudowie


Źródło: UMM, fot. Krzysztof Napierski


Trwają remonty ulic naszego miasta. Już w przyszłym tygodniu komfort komunikacyjny poprawi się na Krzywej, Nowowiejskiej, Okrężnej i Powstania Warszawskiego, których niewyasfaltowane dotąd odcinki zostaną pokryte masą bitumiczną. Kontynuowane są też prace na ul. Polnej.

W tym tygodniu pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego układają krawężniki wzdłuż remontowanych odcinków pierwszych czterech z wymienionych ulic, w przyszłym zaś będą wylewać na nie asfalt, co w przypadku każdej z dróg zajmie nie dłużej niż dwa dni. Poruszający się tam kierowcy odczują więc nieznaczne trudności komunikacyjne.
Odcinki ulic Nowowiejskiej i Okrężnej, na których trwają prace, mają obecnie nawierzchnię gruntową. Pierwszy, o długości 130 metrów i szerokości 6 m, znajduje się w okolicy przystanku Mławskiej Komunikacji Miejskiej „Pętla Nowowiejska”. O nową nawierzchnię mieszkańcy wnioskowali od dawna. – Potrzeby miasta w zakresie inwestycji są dużo większe niż możliwości finansowe, dlatego zawsze musimy dokonywać niełatwych wyborów zadań do realizacji. Cieszę się, że w tym roku inwestycja mogła dojść do skutku – mówi burmistrz Sławomir Kowalewski. Koszt tego zadania to 60 000 zł.

Remontowany fragment ulicy Okrężnej, o długości 350 m i szerokości 5 m, znajduje się na terenie dawnej wsi Piekiełko. Jest „wylotem” z Mławy w kierunku Uniszek Zawadzkich. Prace drogowe będą kosztowały miasto 45 000 zł.

Ulica Powstania Warszawskiego ma teraz nawierzchnię z destruktu. Asfalt będzie wylany na długości 55 m i szerokości 10 m. Wcześniej oczywiście zostaną zlikwidowane nierówności i ubytki.

Ostatnia i najmniejsza z ulic – Krzywa (znajduje się między Długą a Spichrzową) – ma nawierzchnie betonową. Asfalt pokryje powierzchnię 35×4 m. Prace na ulicach Powstania Warszawskiego i Krzywej kosztują po 30 000 zł.
Równolegle miasto realizuje największą inwestycję drogową tego roku – przebudowę ul. Polnej. Termin zakończenia tej wieloletniej inwestycji wyznaczono co prawda na 31 stycznia 2017 r., prawdopodobnie jednak uda się ją sfinalizować jeszcze w tym roku (umowa z wykonawcą została zawarta 24 kwietnia 2015 r.). Wykarczowano już drzewa w pasie drogowym, wykonano zobowiązania zawarte w porozumieniach z właścicielami położonych przy drodze nieruchomości (rozebranie starych ogrodzeń, wycięcie drzew i wykonanie nowych ogrodzeń), wybudowano sieć wodociągową wraz z przyłączami oraz przykanaliki kanalizacji deszczowej, a także przebudowano napowietrzną linię elektroenergetyczną, abonencką, oświetlenie uliczne oraz sieci teletechniczną i gazową. Obecnie trwa ostatni etap robót – budowa nawierzchni ulicy i chodników. Cała inwestycja kosztuje 2 159 710,35 zł i jest finansowana z budżetu miasta Mława.

Źródło: Krzysztof Napierski, MG / UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x