Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Druh Radosław Krysztofiak uhonorowany


strazak-miesiaca

Źródło: www.mazovia.pl, fot. Piotr Ślęczkowski

KSP Mława nabór

Radosław Krysztofiak – druh  z OSP Niedzbórz otrzymał honorowy tytuł strażaka miesiąca. Nagrodę za niezwykłą odwagę i godną podziwu postawę wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Druh Radosław Krysztofiak – Strażak Miesiąca Marzec – w marcu br. wykazał się wzorową postawą podczas kolizji trzech pojazdów w miejscowości Krośnice. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej rannym, poinstruował innych świadków zdarzenia, jak mają pomóc i wezwał służby ratownicze. Ponadto fachowo zaopiekował się najbardziej poszkodowanymi. Radosław Krysztofiak od 16 lat jest członkiem OSP w Niedzborzu (gmina Strzegowo, powiat mławski).

Strażacy OSP jeżdżą na kursy, szkolenia, przygotowują się latami do takich akcji ratunkowych, ale to dzięki szkoleniom wiemy, jak zareagować i jak najlepiej pomóc poszkodowanym. Liczy się nie tylko umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Równie ważne jest właściwe podejście psychologiczne, by móc uspokoić rannych – powiedział druh Radosław Krysztofiak.

Źródło: Biuro Prasowe/Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz