Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Profilaktyka w Gimnazjum nr 2


slider-profilaktykaW ramach Mławskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia organizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Mława młodzież Gimnazjum nr 2 w Mławie wzięła udział w programach profilaktyki uzależnień.


W dniu  6 maja uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli  w koncercie profilaktycznym „Wolności oddać nie umiem” w wykonaniu Gabriela Fleszara, który odbył się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.

Program dotyczył problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, wykonawca opowiadał o problemach związanych z uzależnieniami od papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Historie ludzie, których te uzależnienia dotknęły przeplatane były utworami artysty.

W dniu 10 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie profilaktycznym „Noe”, który odbył się  na terenie szkoły.

Program prowadzony przez realizatorów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku  w formie happeningu i dramy, wywoływał duże emocje i skutecznie wpływał na postawy młodych ludzi poprzez odwołanie się do osobistych przeżyć prowadzących. Młodzież  biorąca udział w programie uzyskała konkretną wiedzę o skutkach uzależnienia i trudach wychodzenia z tego problemu.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x