Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Profilaktyka w Gimnazjum nr 2


slider-profilaktykaW ramach Mławskich Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia organizowanych pod patronatem Burmistrza Miasta Mława młodzież Gimnazjum nr 2 w Mławie wzięła udział w programach profilaktyki uzależnień.

KSP Mława nabór

W dniu  6 maja uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli  w koncercie profilaktycznym „Wolności oddać nie umiem” w wykonaniu Gabriela Fleszara, który odbył się w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej.

Program dotyczył problemu uzależnień od środków psychoaktywnych, wykonawca opowiadał o problemach związanych z uzależnieniami od papierosów, alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Historie ludzie, których te uzależnienia dotknęły przeplatane były utworami artysty.

W dniu 10 maja 2016 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie profilaktycznym „Noe”, który odbył się  na terenie szkoły.

Program prowadzony przez realizatorów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku  w formie happeningu i dramy, wywoływał duże emocje i skutecznie wpływał na postawy młodych ludzi poprzez odwołanie się do osobistych przeżyć prowadzących. Młodzież  biorąca udział w programie uzyskała konkretną wiedzę o skutkach uzależnienia i trudach wychodzenia z tego problemu.

Źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz