Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Biblioteka zaprasza – wystawa pt. „Wydawnictwo mławskie i powiatowe ze zbiorów Janusz Dębskiego”.


DSCF7767Miesiąc maj jest obchodzony na świecie jako międzynarodowy miesiąc „Oświaty, Książki i Pracy”. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Bolesława Prusa w Mławie przy ul. 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Wydawnictwo mławskie i powiatowe ze zbiorów Janusz Dębskiego”.

KSP Mława nabór

Na półpiętrze w gablotach kolekcjoner prezentuje ponad 90 różnych książek, albumów, przewodników, folderów, prospektów, map itp., wydawanych w różnych okresach czasowych. Te najstarsze pochodzą z okresu międzywojennego, poprzez powojenne, a kończąc na współczesnych. Wydawane przez prywatne osoby, instytucje, stowarzyszenia, związki.

Na wystawie znalazły się także popularne gazety z lat 80-90-tych XX w., takie jak „Wiadomości Mławskie”, „W drodze do Eumas”, „Kolęda”,  „Mariacka”, „Te Deum”, szkolne gazetki, biuletyny samorządowe i okolicznościowe gazetki przedwyborcze itp.

Wystawę uzupełniają kartki pocztowe. Te najstarsze, czarno-białe pochodzą z lat powojennych, poprzez pierwsze kolorowe z lat 60-70-tych XX w., a kończąc na współczesnych, ukazujące m.in. architekturę, przyrodę, okolicznościowe wydarzenia, które miały miejsce w Mławie i okolicy.

Materiał wystawy wzbogacony jest także o kalendarze i albumy ze zdjęciami starej Mławy.

Wystawę można oglądać do końca maja 2016r. Wstąp do biblioteki bo warto!

DSCF7772 DSCF7770 DSCF7766

Źródło i zdjęcia: Janusz Dębski

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz