Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To jeszcze chuligaństwo czy już barbarzyństwo?


sliderZałęże gm. Wieczfnia Kościelna to niewielka miejscowość położona przy trasie Wieczfnia Kościelna – Janowo. Zwarta zabudowa, kilkanaście domostw rozsianych wzdłuż asfaltowej drogi. To tereny typowo rolnicze, gdzie łąki i pola uprawne przeplatane są lasami. Nie ma w pobliżu żadnego większego zakładu czy fermy. Cisza i spokój. Wiejska sielanka i widoki jak kadry z filmu „u Pana Boga za piecem”.


Takie właśnie miejsce na swój dom wybrał pan Krzysztof i jego żona. Dlaczego właśnie tutaj?

– Pochodzę z Dłutowa powiat działdowski. Wyjechałem na Śląsk w 1972 roku i tam pracowałem przez 36 lat. Tam poznałem się z obecną żoną. Teraz jestem na rencie. Przeżyłem dwa poważne wypadki na dole kopalni. Postanowiłem, że wrócimy bliżej moich rodzinnych stron. Ja  nie znałem tu ludzi. Nie musieliśmy zamieszkać właśnie tu, ale nam się miejsce spodobało. Jest taka ładna skarpa, wokół lasy, lubimy zbierać borówki i grzyby. Kupiłem  więc działkę około 40 arów z chałupką w opłakanym stanie. Pomalutku, pomalutku remontujemy dom, ogrodziliśmy siedlisko i porządkujemy działkę  – opowiada pan Krzysztof.

Jest ciepłe, słoneczne, majowe popołudnie, gdy gospodarz oprowadza mnie po działce  ogrodzonej siatką na betonowym fundamencie. Od drogi zamiast siatki dość wysoki, gęsty drewniany płot. Na działce wyremontowany parterowy budynek, w którym gospodarz mieszka razem z żoną. Gospodarz opowiada, że ziemia jest tu piaszczysta i mało żyzna. Dlatego warzywa uprawiają w okrawężnikowanych i wykorytowanych grządkach z nawiezioną ziemią ogrodową. W podobny sposób posadzone są wręcz obsypane w tym czasie kolorowym kwiatem drzewka owocowe. Działka jest wypielęgnowana i zadbana. Na pierwszy rzut oka widać, że jest oczkiem w głowie gospodarzy.

Ten sielankowy obraz  drastycznie kontrastuje z widokiem brutalnie połamanych kilku owocowych drzewek. Pan Krzysztof bez słowa pokazuje połamane wszystkie wierzchołki kwitnących ośmioletnich drzew. Czereśnia, wiśnia, jabłoń, orzech włoski a także wierzba. Drzewka rosły w pewnym oddaleniu od ogrodzenia. Nie sposób ich zniszczyć nie wchodząc na teren posesji. Nawet to nie przeszkodziło wandalom w dokonaniu zniszczenia drzewek. Jakimi motywami kieruje się osobnik niszczący cudzą własność i pracę?

– Szkodę odkryłem 2 maja rano. Sprawę zgłosiłem na policję, ale nie wierzę, że będą w stanie coś ustalić – mówi pan Krzysztof.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
wandalizm
Gość
wandalizm

Człowiek stara się, pielęgnuje, dogląda, a taki jeden z drugim drzewka poniszczy. Współczuję temu panu.

km
Gość
km

co za bezmyślność 🙁

Sabina Próchniewska
Gość
Sabina Próchniewska

Zazdrość, podłość, złośliwość ludzka, jest nie do opisania, szczególnie tych leniwych, a przemądrzałych we wszystkich dziedzinach. Gdyby cokolwiek robili, dawali z siebie, aby coś osiągnąć, upiększyć ten świat, może szanowaliby pracę innych. Słowa uznania dla właściciela za takie osiągnięcia, wiem ile to pracy i zaangażowania. Potępiam z całą mocą wandalizm, chuligaństwo. Jesteśmy mądrym, pracowitym, ambitnym społeczeństwem. ale wśród nas istnieją [choć w niewielkim procencie], osoby negatywne, wyrzutkowie społeczeństwa, którzy dewastują pracę innych, ale również psują nam opinię w całym świecie. Organy ścigania za mało robią w tym kierunku, gdyby taki przestępca został surowo ukarany, byłaby to może przestroga dla innych.… Czytaj więcej »

marek
Gość
marek

popieram w całą wypowiedz i zgadzam się w stu procentach

...
Gość
...

Okropność,
jak tak można, to jest działanie złośliwe i wrogie, bo żaden bezmyślny chuligan nie skacze przez płot, żeby zniszczyć tak dla draki drzewka owocowe w fazie kwitnienia.
Coś tu kogoś musi uwierać…

mieszkaniec wieczfni
Gość
mieszkaniec wieczfni

zobaczyłem to dziś , to zdziczenie , wstyd mi za to że tacy ludzie mieszkają wśród nas

ANIA Z MŁAWY
Gość
ANIA Z MŁAWY

NIE ROZUMIEM CO SKŁANIA LUDZI DO TAKIEGO CZYNU, TO PODŁOŚĆ , KTOŚ ROBI
NAPRAWDĘ COŚ DOBREGO DLA NAS,DRZEWA TO PRZECIEŻ TLEN DLA NAS I PIĘKNY
WIDOK DLA OCZU GDY DRZEWA OBSYPIĄ SIĘ KWIATEM, BRAKUJE SŁÓW NA
POTĘPIENIE , PODZIWIAM TEGO PANA , WIEM CO TO ZNACZY, MAM U SIEBIE TEŻ KILKA
DRZEW KTÓRE SAMA SADZIŁAM

Janusz
Gość
Janusz

trzeba być debilem ale to mało powiedziane

Janusz
Gość
Janusz

to przerasta ludzkie pojęcie , trzeba być debilem ale to mało powiedziane