Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Przy „Siódemce” będzie bezpieczniej


roboty-drogowe10 maja br. ruszyły intensywne prace na odcinku ulicy Sportowej od Ordona do Mariackiej. Na ważnym trakcie przy Szkole Podstawowej nr 7 jest kładziona nowa nawierzchnia. W związku z tym w najbliższym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

KSP Mława nabór

Prowadzone obecnie roboty drogowe są elementem większego projektu, rozpoczętego już w 2015 r. Wtedy to przy ogrodzeniu „Siódemki” zbudowano krótki fragment drogi – do niedawna jeszcze gruntowej – znacznie ułatwiający komunikację w tamtym rejonie. Obecnie na całym odcinku Sportowej od Ordona do Mariackiej (ok. 300 m) pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego kładą warstwę asfaltową. Budowa nowej nawierzchni zajmie im nie dłużej niż dwa tygodnie. Zwieńczeniem tej wartej 200 tys. zł inwestycji będzie budowa oświetlenia na tym odcinku (obecnie ten etap znajduje się w fazie projektowej).

Inwestycja z pewnością zwiększy bezpieczeństwo i komfort komunikacyjny w obrębie największej w Mławie szkoły podstawowej, w ciągu najbliższych dni jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu i wybierać inne trasy niż ta bezpośrednio przy „Siódemce”. Burmistrz Sławomir Kowalewski apeluje o cierpliwość i ostrożność.

Źródło: Krzysztof Napierski/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Przy „Siódemce” będzie bezpieczniej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
marek
Gość

Czy bezpieczniej to bym jednak polemizował. Nowa ulica zwiększy ruch w tej okolicy a to na pewno nie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przy dużej szkole.

ramzes
Gość

To ta sama firma która wyremontowała Sienkiewicza i Dzierzgowską? Tutaj też będą pozapadane studzienki, ubytki w asfalcie już po pierwszej zimie a chodnik z popękanymi płytkami?

wpDiscuz