Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Przy „Siódemce” będzie bezpieczniej


roboty-drogowe10 maja br. ruszyły intensywne prace na odcinku ulicy Sportowej od Ordona do Mariackiej. Na ważnym trakcie przy Szkole Podstawowej nr 7 jest kładziona nowa nawierzchnia. W związku z tym w najbliższym czasie kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Prowadzone obecnie roboty drogowe są elementem większego projektu, rozpoczętego już w 2015 r. Wtedy to przy ogrodzeniu „Siódemki” zbudowano krótki fragment drogi – do niedawna jeszcze gruntowej – znacznie ułatwiający komunikację w tamtym rejonie. Obecnie na całym odcinku Sportowej od Ordona do Mariackiej (ok. 300 m) pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego kładą warstwę asfaltową. Budowa nowej nawierzchni zajmie im nie dłużej niż dwa tygodnie. Zwieńczeniem tej wartej 200 tys. zł inwestycji będzie budowa oświetlenia na tym odcinku (obecnie ten etap znajduje się w fazie projektowej).

Inwestycja z pewnością zwiększy bezpieczeństwo i komfort komunikacyjny w obrębie największej w Mławie szkoły podstawowej, w ciągu najbliższych dni jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu i wybierać inne trasy niż ta bezpośrednio przy „Siódemce”. Burmistrz Sławomir Kowalewski apeluje o cierpliwość i ostrożność.

Źródło: Krzysztof Napierski/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
marek
Gość
marek

Czy bezpieczniej to bym jednak polemizował. Nowa ulica zwiększy ruch w tej okolicy a to na pewno nie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa przy dużej szkole.

ramzes
Gość
ramzes

To ta sama firma która wyremontowała Sienkiewicza i Dzierzgowską? Tutaj też będą pozapadane studzienki, ubytki w asfalcie już po pierwszej zimie a chodnik z popękanymi płytkami?