Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Popiersie Kościuszki już odnowione


sli 1Zakończyła się renowacja popiersia Tadeusza Kościuszki stanowiącego zwieńczenie pomnika stojącego na dzierzgowskim rynku. Monument w obecnej formie stoi od 1946 r. w miejscu gdzie w roku 1922 społeczeństwo uprzednio pomnik Naczelnika insurekcji kościuszkowskiej wzniosło.


Obecne popiersie uległo zniszczeniu w Święta Bożego Narodzenia ubiegłego roku, kiedy to silny wiatr przewrócił choinkę przywiązaną do postumentu. Wtedy też na skutek upadku uszkodzeniu uległa figura Naczelnika. Gmina za renowację zapłaciła prawie 5 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x