Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Popiersie Kościuszki już odnowione


sli 1Zakończyła się renowacja popiersia Tadeusza Kościuszki stanowiącego zwieńczenie pomnika stojącego na dzierzgowskim rynku. Monument w obecnej formie stoi od 1946 r. w miejscu gdzie w roku 1922 społeczeństwo uprzednio pomnik Naczelnika insurekcji kościuszkowskiej wzniosło.


Obecne popiersie uległo zniszczeniu w Święta Bożego Narodzenia ubiegłego roku, kiedy to silny wiatr przewrócił choinkę przywiązaną do postumentu. Wtedy też na skutek upadku uszkodzeniu uległa figura Naczelnika. Gmina za renowację zapłaciła prawie 5 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500