Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Dzierzgowo. Popiersie Kościuszki już odnowione


sli 1Zakończyła się renowacja popiersia Tadeusza Kościuszki stanowiącego zwieńczenie pomnika stojącego na dzierzgowskim rynku. Monument w obecnej formie stoi od 1946 r. w miejscu gdzie w roku 1922 społeczeństwo uprzednio pomnik Naczelnika insurekcji kościuszkowskiej wzniosło.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Obecne popiersie uległo zniszczeniu w Święta Bożego Narodzenia ubiegłego roku, kiedy to silny wiatr przewrócił choinkę przywiązaną do postumentu. Wtedy też na skutek upadku uszkodzeniu uległa figura Naczelnika. Gmina za renowację zapłaciła prawie 5 tys. zł.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500