Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Seracz wizytówką Mławy?


sliderSeracz, jedyna rzeka płynąca przez Mławę nie wygląda ani najpiękniej ani najokazalej. W ostatnich suchych latach określenie „płynąca” jest określeniem mocno na wyrost, no i trudno nazwać go wizytówką Mławy.A trudno go nie zauważyć osobom przejezdnym – płynie przez samo centrum miasta.


Problem co zrobić z Seraczem od wielu lat pojawia się w dyskusjach publicznych i długo jeszcze pojawiał się będzie.  Tak samo jak pojawia się nieprzyjemny zapach, który unosi się nad Seraczem zwykle wtedy, gdy znika w nim woda.

W tym roku miasto planuje opracować projekt ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż rzeki Seracz od ulicy Dudzińskiego do ulicy Kopernika oraz od ulicy „Torfa” Załęskiego do ul. Wójtostwo. W tegorocznym budżecie zaplanowano na to zadanie kwotę 50 tys. zł. Z działań inwestycyjnych zaplanowana jest przebudowa przepustu na Seraczu przy ulicy Targowej, na co miasto zamierza wydać ok. 170 tys. Dopóki jednak urząd miasta nie ma pomysłu na oczyszczenie i zagospodarowanie koryta cieku, to może chociaż można by posprzątać śmieci i skosić trawę częściej niż dwa razy w roku?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
bogda
Gość
bogda

Seracz najwięcej zasyfiony i najbardziej śmierdzący jest na odcinku ul. Wójtostwo – ul. Padlewskiego, a więc przy siedzibie Straży Miejskiej.

pinokio
Gość
pinokio

Okolice byłej łaźni miejskiej.
Na odcinku 18 stycznia – Warszawska też nie lepsza. Tutaj to nawet strach wieczorem przejść.. Idealna okolica dla pijaków lumpów itp. Resztki po libacjach czy innych „spotkaniach towarzyskich” płyną sobie dalej w świat..

...
Gość
...

Tak, a Straż Miejska się wałkoni i to jest najgorsze.
Etatów im Kowalewski dodał, roboty Państwo ujęło (radary), a porządkiem w mieście nie ma kto się zająć.

mink
Gość
mink

okolice Seracza można ładnie zagospodarować, ale faktycznie trzeba do tego realnych działań władzy – także tych restrykcyjnych związanych z całkowitą likwidacją przyłączy kanalizacyjnych do rzeczki i kontrolowanie, aby żadne inne ścieki tam się nie dostawały. Również mieszkańcy powinni dbać o rzeczkę. Kilka lat temu obecny burmistrz chciał poprawić wizerunek tej rzeczki, ale słabo to wyszło. Bardzo chciałbym, żeby okolice Seracza były miejscem spacerowym z czystą wodą i otoczone zielenią.

koala
Gość
koala

Jest tak jak pisze mink. Ludzie Seracza nie szanują i traktują jak sracz albo gorzej, bo sracz w domu się np. czyści 😉 Wszyscy wiedzą, że Seracz śmierdzi i jest zaśmiecony, Warto by było ogarnąć w końcu temat. Ładna rzeczka w mieście byłaby ozdobą, a nie pretekstem do żartów.

mink
Gość
mink

Tylko, że to sami ludzie zanieczyszczają Seracz. Dopóki będą odprowadzane tam ścieki z okolicznych domów dopóty będzie to brudna rzeczka. Śmieci, też chyba tam same się nie znalazły. Niegdyś w Seraczu faktycznie były ryby, ale wtedy nikt nie wylewał tam nieczystości.

ramzes
Gość
ramzes

Zgadza się, śmieci same tam się nie znalazły i nieczystości same tam nie wylewają się ale co miasto robi w kwestii przeciwdziałaniu takim sytuacjom? Koszenie trawy z 1-2 razy do roku? Śmieci będą dalej sobie płynąć póki rzeczywiście ktoś z władz nie ruszy tyłka i nie zajmie się ale na poważnie wyglądem tej rzeczki. Choćby samo gruntowne oczyszczenie – przez jakiś czas była wyschnięta – dlaczego nie skorzystano z okazji i wyczyszczono dna i nie uporządkowano terenu wokół? Syf i śmieci mają to do siebie, że zawsze przyciągają do siebie następne śmieci. Dzieciom się nie dziwię że wyrzucają gdzie popadnie… Czytaj więcej »

ramzes
Gość
ramzes

Seracz już dawno powinien być uporządkowany. Jest bardzo blisko centrum miasta a jeszcze bliżej zajezdni PKS. Chyba ze syf obok przepustu przy Padlewskiego to wg burmistrza i radnych ma być atrakcją dla przyjezdnych i wizytówką Mławy to co innego.

ramzes
Gość
ramzes

Pan Kowalewski, jak to ma w zwyczaju, wciskać wyborcom różne kiełbasy wyborcze czy gruszki na wierzbie. Jedną z nich były „bulwary nad Seraczem i jego zarybienie”. Aktualnie zbliża się środek jego 3 kadencji z rzędu i cóż takiego w tej sprawie zrobił? Owszem, są ważniejsze sprawy niż nasz nieszczęsny Seracz – choćby kwestia komunikacji drogowej. Trzeba przecież budować drogi by móc je potem reperować (np. Sienkiewicza czy Dzierzgowska). Jakby zrobiono raz a dobrze to co by później robili? Trzeba by było szukać nowych zadań a tak to już są gotowe. A co do koszenia trawy.. Myślę że to raczej jest… Czytaj więcej »

...
Gość
...

Odnośnie wizytówki to faktycznie, Seracz wygląda strasznie, ale to może z dopasowywaniem wyglądu do nazwy, bo sama nazwa wskazuje charakter tego nieszczęsnego cieku.
A tak na poważnie, tylu ludzi bezrobotnych, czyż nie można zorganizować prac interwencyjnych? ale dla ratusza Mława kończy się na ulicy Rynek.

...
Gość
...

Trzeba jeszcze dodać, że to co planuje Ratusz, to zaplanowałoby i dziecko z podstawówki, Ratusz planuje wynająć prywatną firmę (taka nowa moda w ratuszu) do zaplanowania czy też zaprojektowania tego ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż rzeki Seracz, na które znów pójdą niemałe pieniądze podatnika, a ratusz je wyrzuci do kosza tak jak wiele innych projektów (to też taka moda ratusza z ostatnich lat).
Czemu radni na to pozwalają ratuszowi (burmistrzowi)?
Co robią w takim razie pracownicy UM jeśli wszystko przekazuje się w ręce prywatne (projekty, imprezy)?
W jakim celu w UM nastąpił taki wzrost zatrudnienia na koszt podatnika?