Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Seracz wizytówką Mławy?


sliderSeracz, jedyna rzeka płynąca przez Mławę nie wygląda ani najpiękniej ani najokazalej. W ostatnich suchych latach określenie „płynąca” jest określeniem mocno na wyrost, no i trudno nazwać go wizytówką Mławy.A trudno go nie zauważyć osobom przejezdnym – płynie przez samo centrum miasta.

KSP Mława nabór

Problem co zrobić z Seraczem od wielu lat pojawia się w dyskusjach publicznych i długo jeszcze pojawiał się będzie.  Tak samo jak pojawia się nieprzyjemny zapach, który unosi się nad Seraczem zwykle wtedy, gdy znika w nim woda.

W tym roku miasto planuje opracować projekt ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż rzeki Seracz od ulicy Dudzińskiego do ulicy Kopernika oraz od ulicy „Torfa” Załęskiego do ul. Wójtostwo. W tegorocznym budżecie zaplanowano na to zadanie kwotę 50 tys. zł. Z działań inwestycyjnych zaplanowana jest przebudowa przepustu na Seraczu przy ulicy Targowej, na co miasto zamierza wydać ok. 170 tys. Dopóki jednak urząd miasta nie ma pomysłu na oczyszczenie i zagospodarowanie koryta cieku, to może chociaż można by posprzątać śmieci i skosić trawę częściej niż dwa razy w roku?

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

11 - liczba komentarzy w artykule "Seracz wizytówką Mławy?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
bogda
Gość

Seracz najwięcej zasyfiony i najbardziej śmierdzący jest na odcinku ul. Wójtostwo – ul. Padlewskiego, a więc przy siedzibie Straży Miejskiej.

pinokio
Gość

Okolice byłej łaźni miejskiej.
Na odcinku 18 stycznia – Warszawska też nie lepsza. Tutaj to nawet strach wieczorem przejść.. Idealna okolica dla pijaków lumpów itp. Resztki po libacjach czy innych „spotkaniach towarzyskich” płyną sobie dalej w świat..

...
Gość

Tak, a Straż Miejska się wałkoni i to jest najgorsze.
Etatów im Kowalewski dodał, roboty Państwo ujęło (radary), a porządkiem w mieście nie ma kto się zająć.

mink
Gość

okolice Seracza można ładnie zagospodarować, ale faktycznie trzeba do tego realnych działań władzy – także tych restrykcyjnych związanych z całkowitą likwidacją przyłączy kanalizacyjnych do rzeczki i kontrolowanie, aby żadne inne ścieki tam się nie dostawały. Również mieszkańcy powinni dbać o rzeczkę. Kilka lat temu obecny burmistrz chciał poprawić wizerunek tej rzeczki, ale słabo to wyszło. Bardzo chciałbym, żeby okolice Seracza były miejscem spacerowym z czystą wodą i otoczone zielenią.

koala
Gość

Jest tak jak pisze mink. Ludzie Seracza nie szanują i traktują jak sracz albo gorzej, bo sracz w domu się np. czyści 😉 Wszyscy wiedzą, że Seracz śmierdzi i jest zaśmiecony, Warto by było ogarnąć w końcu temat. Ładna rzeczka w mieście byłaby ozdobą, a nie pretekstem do żartów.

mink
Gość

Tylko, że to sami ludzie zanieczyszczają Seracz. Dopóki będą odprowadzane tam ścieki z okolicznych domów dopóty będzie to brudna rzeczka. Śmieci, też chyba tam same się nie znalazły. Niegdyś w Seraczu faktycznie były ryby, ale wtedy nikt nie wylewał tam nieczystości.

ramzes
Gość

Seracz już dawno powinien być uporządkowany. Jest bardzo blisko centrum miasta a jeszcze bliżej zajezdni PKS. Chyba ze syf obok przepustu przy Padlewskiego to wg burmistrza i radnych ma być atrakcją dla przyjezdnych i wizytówką Mławy to co innego.

ramzes
Gość
Zgadza się, śmieci same tam się nie znalazły i nieczystości same tam nie wylewają się ale co miasto robi w kwestii przeciwdziałaniu takim sytuacjom? Koszenie trawy z 1-2 razy do roku? Śmieci będą dalej sobie płynąć póki rzeczywiście ktoś z władz nie ruszy tyłka i nie zajmie się ale na poważnie wyglądem tej rzeczki. Choćby samo gruntowne oczyszczenie – przez jakiś czas była wyschnięta – dlaczego nie skorzystano z okazji i wyczyszczono dna i nie uporządkowano terenu wokół? Syf i śmieci mają to do siebie, że zawsze przyciągają do siebie następne śmieci. Dzieciom się nie dziwię że wyrzucają gdzie popadnie… Czytaj więcej »
ramzes
Gość
Pan Kowalewski, jak to ma w zwyczaju, wciskać wyborcom różne kiełbasy wyborcze czy gruszki na wierzbie. Jedną z nich były „bulwary nad Seraczem i jego zarybienie”. Aktualnie zbliża się środek jego 3 kadencji z rzędu i cóż takiego w tej sprawie zrobił? Owszem, są ważniejsze sprawy niż nasz nieszczęsny Seracz – choćby kwestia komunikacji drogowej. Trzeba przecież budować drogi by móc je potem reperować (np. Sienkiewicza czy Dzierzgowska). Jakby zrobiono raz a dobrze to co by później robili? Trzeba by było szukać nowych zadań a tak to już są gotowe. A co do koszenia trawy.. Myślę że to raczej jest… Czytaj więcej »
wpDiscuz