Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Seracz wizytówką Mławy?


sliderSeracz, jedyna rzeka płynąca przez Mławę nie wygląda ani najpiękniej ani najokazalej. W ostatnich suchych latach określenie „płynąca” jest określeniem mocno na wyrost, no i trudno nazwać go wizytówką Mławy.A trudno go nie zauważyć osobom przejezdnym – płynie przez samo centrum miasta.

Problem co zrobić z Seraczem od wielu lat pojawia się w dyskusjach publicznych i długo jeszcze pojawiał się będzie.  Tak samo jak pojawia się nieprzyjemny zapach, który unosi się nad Seraczem zwykle wtedy, gdy znika w nim woda.

W tym roku miasto planuje opracować projekt ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż rzeki Seracz od ulicy Dudzińskiego do ulicy Kopernika oraz od ulicy „Torfa” Załęskiego do ul. Wójtostwo. W tegorocznym budżecie zaplanowano na to zadanie kwotę 50 tys. zł. Z działań inwestycyjnych zaplanowana jest przebudowa przepustu na Seraczu przy ulicy Targowej, na co miasto zamierza wydać ok. 170 tys. Dopóki jednak urząd miasta nie ma pomysłu na oczyszczenie i zagospodarowanie koryta cieku, to może chociaż można by posprzątać śmieci i skosić trawę częściej niż dwa razy w roku?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bogda
bogda
4 lata temu

Seracz najwięcej zasyfiony i najbardziej śmierdzący jest na odcinku ul. Wójtostwo – ul. Padlewskiego, a więc przy siedzibie Straży Miejskiej.

pinokio
pinokio
4 lata temu
Reply to  bogda

Okolice byłej łaźni miejskiej.
Na odcinku 18 stycznia – Warszawska też nie lepsza. Tutaj to nawet strach wieczorem przejść.. Idealna okolica dla pijaków lumpów itp. Resztki po libacjach czy innych „spotkaniach towarzyskich” płyną sobie dalej w świat..

...
...
4 lata temu
Reply to  pinokio

Tak, a Straż Miejska się wałkoni i to jest najgorsze.
Etatów im Kowalewski dodał, roboty Państwo ujęło (radary), a porządkiem w mieście nie ma kto się zająć.

mink
mink
4 lata temu

okolice Seracza można ładnie zagospodarować, ale faktycznie trzeba do tego realnych działań władzy – także tych restrykcyjnych związanych z całkowitą likwidacją przyłączy kanalizacyjnych do rzeczki i kontrolowanie, aby żadne inne ścieki tam się nie dostawały. Również mieszkańcy powinni dbać o rzeczkę. Kilka lat temu obecny burmistrz chciał poprawić wizerunek tej rzeczki, ale słabo to wyszło. Bardzo chciałbym, żeby okolice Seracza były miejscem spacerowym z czystą wodą i otoczone zielenią.

koala
koala
4 lata temu

Jest tak jak pisze mink. Ludzie Seracza nie szanują i traktują jak sracz albo gorzej, bo sracz w domu się np. czyści 😉 Wszyscy wiedzą, że Seracz śmierdzi i jest zaśmiecony, Warto by było ogarnąć w końcu temat. Ładna rzeczka w mieście byłaby ozdobą, a nie pretekstem do żartów.

mink
mink
4 lata temu

Tylko, że to sami ludzie zanieczyszczają Seracz. Dopóki będą odprowadzane tam ścieki z okolicznych domów dopóty będzie to brudna rzeczka. Śmieci, też chyba tam same się nie znalazły. Niegdyś w Seraczu faktycznie były ryby, ale wtedy nikt nie wylewał tam nieczystości.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  mink

Zgadza się, śmieci same tam się nie znalazły i nieczystości same tam nie wylewają się ale co miasto robi w kwestii przeciwdziałaniu takim sytuacjom? Koszenie trawy z 1-2 razy do roku? Śmieci będą dalej sobie płynąć póki rzeczywiście ktoś z władz nie ruszy tyłka i nie zajmie się ale na poważnie wyglądem tej rzeczki. Choćby samo gruntowne oczyszczenie – przez jakiś czas była wyschnięta – dlaczego nie skorzystano z okazji i wyczyszczono dna i nie uporządkowano terenu wokół? Syf i śmieci mają to do siebie, że zawsze przyciągają do siebie następne śmieci. Dzieciom się nie dziwię że wyrzucają gdzie popadnie swoje papierki czy opakowania po napojach – nauczeni w domu myślą że wszędzie tak się powinno robić. Problemem są dorośli bo takie zachowanie świadczy tylko o tym że są brudasami.

ramzes
ramzes
4 lata temu
Reply to  mink

Seracz już dawno powinien być uporządkowany. Jest bardzo blisko centrum miasta a jeszcze bliżej zajezdni PKS. Chyba ze syf obok przepustu przy Padlewskiego to wg burmistrza i radnych ma być atrakcją dla przyjezdnych i wizytówką Mławy to co innego.

ramzes
ramzes
4 lata temu

Pan Kowalewski, jak to ma w zwyczaju, wciskać wyborcom różne kiełbasy wyborcze czy gruszki na wierzbie. Jedną z nich były „bulwary nad Seraczem i jego zarybienie”. Aktualnie zbliża się środek jego 3 kadencji z rzędu i cóż takiego w tej sprawie zrobił? Owszem, są ważniejsze sprawy niż nasz nieszczęsny Seracz – choćby kwestia komunikacji drogowej. Trzeba przecież budować drogi by móc je potem reperować (np. Sienkiewicza czy Dzierzgowska). Jakby zrobiono raz a dobrze to co by później robili? Trzeba by było szukać nowych zadań a tak to już są gotowe.
A co do koszenia trawy.. Myślę że to raczej jest celowe działanie – jak najrzadsze koszenie by ten ciek a raczej ściek (bo ciekiem to trudno nazwać) trawa skutecznie zasłoni i nie będzie się nikomu tak rzucać w oczy.

...
...
4 lata temu

Odnośnie wizytówki to faktycznie, Seracz wygląda strasznie, ale to może z dopasowywaniem wyglądu do nazwy, bo sama nazwa wskazuje charakter tego nieszczęsnego cieku.
A tak na poważnie, tylu ludzi bezrobotnych, czyż nie można zorganizować prac interwencyjnych? ale dla ratusza Mława kończy się na ulicy Rynek.

...
...
4 lata temu

Trzeba jeszcze dodać, że to co planuje Ratusz, to zaplanowałoby i dziecko z podstawówki, Ratusz planuje wynająć prywatną firmę (taka nowa moda w ratuszu) do zaplanowania czy też zaprojektowania tego ciągu pieszo-jezdnego wzdłuż rzeki Seracz, na które znów pójdą niemałe pieniądze podatnika, a ratusz je wyrzuci do kosza tak jak wiele innych projektów (to też taka moda ratusza z ostatnich lat).
Czemu radni na to pozwalają ratuszowi (burmistrzowi)?
Co robią w takim razie pracownicy UM jeśli wszystko przekazuje się w ręce prywatne (projekty, imprezy)?
W jakim celu w UM nastąpił taki wzrost zatrudnienia na koszt podatnika?

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x