Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

JRG Mława. Gasili pożary, otwierali pancerny sejf


1W minionym tygodniu strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do pożarów. Niecodzienną akcją było otwarcie za pomocą sprzętu ratowniczego pancernego sejfu mieszkanki Mławy.

KSP Mława nabór

06 maja w godzinach rannych jeden zastęp JRG Mława na wezwanie właścicielki, przez trzy godziny otwierał zamknięty pancerny sejf w jednym z domów na ulicy Mazurskiej w Mławie. W sejfie znajdowała się broń palna. Broń została zabezpieczona przez policję.

6 maja o godzinie 20:35 w miejscowości Rochnia gm. Szreńsk doszło do pożaru samochodu osobowego Opel Vectra stojącego w garażu w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Samochód został przed przybyciem jednostek straży przez właścicieli wypchany na zewnątrz. Na miejscu zdarzenia działania ratownicze prowadził jeden zastęp JRG Mława i OSP ze szreńska, Rochni i Radzanowa.

7 maja o godzinie 20:42 jeden zastęp JRG Mława gasił ognisko rozpalone przy Alei Marszałkowskiej w pobliżu lasu przez grupę młodzieży. Działania straży polegały na dogaszeniu ogniska i zasypaniu węgli piaskiem. Dalsze czynności podjął obecny na miejscu zdarzenia patrol policji.

8 maja o godzinie17:45 właściciel mieszkania powiadomił, że wychodząc z domu pozostawił włączony palnik kuchni gazowej. Do zdarzenia wyjechał jeden zastęp JRG Mława. Działania straży polegały na przedostaniu się przez uchylone okno do pomieszczenia. Strat nie odnotowano.

9 maja o godzinie 15:39 w miejscowości Podkrajewo zapaliło się zgromadzone przy budynkach mieszkalnych i biurowych suche drewno opałowe, oraz deski. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły dwa zastępy JRG Mława oraz OSP Podkrajewo i Kowalewo. Pożar został ugaszony. Straty oszacowano na 1000 zł, wartość uratowanego mienia na 200 tys. zł.

oprac. JK

źródło: PSP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz