Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

39 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje w Mławie


1111111Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Bartosz Krajewski (SP nr 4 w Mławie), a wśród gimnazjalistów Dominik Gralewicz (Gimnazjum w Radzanowie). Wśród drużyn najlepsze okazały się  teamy ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie i Gimnazjum w Radzanowie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Eliminacje powiatowe 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami. Do rywalizacji stanęło 87 zawodników z 23 szkół podstawowych i gimnazjów. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mławie.

Niepokonana w klasyfikacji drużynowej okazała się Szkołą Podstawowa w Bogurzynie oraz Gimnazjum w Radzanowie. Najlepsi zawodnicy to Bartosz Krajewski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie oraz Dominik Gralewicz z Gimnazjum w Radzanowie.

Organizatorem powiatowych zmagań BRD był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz Komenda Powiatowa Policji w Mławie. Jak co roku,  Turniej BRD budził ogromne emocje. Zwycięskie drużyny w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja reprezentować będą powiat mławski w zmaganiach rejonowych, które odbędą się  23 maja br., w Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem (pow. pułtuski).

Do tegorocznych, powiatowych eliminacji zgłosiło się 18 szkół podstawowych oraz 5  gimnazjalnych. W sumie rywalizowało ze sobą 87 zawodników. Nad zasadami i przebiegiem turnieju czuwał  wymagający skład sędziowski, składający się z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie.

39 Turniej BRD odbył się 5 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie. Startujące drużyny  rywalizowały na rowerowym torze przeszkód oraz trudnym teście wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie sprawdzali także umiejętności i wiedzę uczestników  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującej rywalizacji i podsumowaniu wyników turnieju, klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria  – szkoły podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bogurzynie (zawodnicy : Michał Kruszewski, Filip Przybyłowski, Dorota Kędzierska, Kinga Kaczerska).

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radzanowie (zawodnicy: Grzegorz Żakowicz, Kamil Ogiński, Natalia Sznajderowska, Patrycja Wojciechowska).

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Turzy Małej ( zawodnicy: Aleksandra Laskowska, Agnieszka Kaczmarczyk, Dawid Robaczewski, Mateusz Mroczyński)

NAJPELSZY ZAWODNIK –  Bartosz Krajewski Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mławie

Kategoria – gimnazja

I miejsce – Gimnazjum w Radzanowie (zawodnicy : Dominik Schodowski, Dominik Gralewicz, Olga Gawryszewska).

II miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Mławie (zawodnicy: Sylwia Bakuła, Dawid Krystkiewicz, Piotr Wolski).

III miejsce – Gimnazjum w Wiśniewie ( zawodnicy: Kamil Klicki, Adrian Brysk, Jakub Jurkiewicz)

NAJPELSZY ZAWODNIK –  Dominik Gralewicz, Gimnazjum w Radzanowie

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500