Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

39 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje w Mławie


1111111Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Bartosz Krajewski (SP nr 4 w Mławie), a wśród gimnazjalistów Dominik Gralewicz (Gimnazjum w Radzanowie). Wśród drużyn najlepsze okazały się  teamy ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie i Gimnazjum w Radzanowie.

Wesprzyj Bartłomieja
Reklama


Eliminacje powiatowe 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami. Do rywalizacji stanęło 87 zawodników z 23 szkół podstawowych i gimnazjów. Gospodarzem tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mławie.

Niepokonana w klasyfikacji drużynowej okazała się Szkołą Podstawowa w Bogurzynie oraz Gimnazjum w Radzanowie. Najlepsi zawodnicy to Bartosz Krajewski ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie oraz Dominik Gralewicz z Gimnazjum w Radzanowie.

Organizatorem powiatowych zmagań BRD był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz Komenda Powiatowa Policji w Mławie. Jak co roku,  Turniej BRD budził ogromne emocje. Zwycięskie drużyny w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja reprezentować będą powiat mławski w zmaganiach rejonowych, które odbędą się  23 maja br., w Zespole Placówek Oświatowych w Obrytem (pow. pułtuski).

Do tegorocznych, powiatowych eliminacji zgłosiło się 18 szkół podstawowych oraz 5  gimnazjalnych. W sumie rywalizowało ze sobą 87 zawodników. Nad zasadami i przebiegiem turnieju czuwał  wymagający skład sędziowski, składający się z policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Mławie.

39 Turniej BRD odbył się 5 maja w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie. Startujące drużyny  rywalizowały na rowerowym torze przeszkód oraz trudnym teście wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie sprawdzali także umiejętności i wiedzę uczestników  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującej rywalizacji i podsumowaniu wyników turnieju, klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria  – szkoły podstawowe

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Bogurzynie (zawodnicy : Michał Kruszewski, Filip Przybyłowski, Dorota Kędzierska, Kinga Kaczerska).

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Radzanowie (zawodnicy: Grzegorz Żakowicz, Kamil Ogiński, Natalia Sznajderowska, Patrycja Wojciechowska).

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Turzy Małej ( zawodnicy: Aleksandra Laskowska, Agnieszka Kaczmarczyk, Dawid Robaczewski, Mateusz Mroczyński)

NAJPELSZY ZAWODNIK –  Bartosz Krajewski Szkoła Podstawowa Nr 4 w Mławie

Kategoria – gimnazja

I miejsce – Gimnazjum w Radzanowie (zawodnicy : Dominik Schodowski, Dominik Gralewicz, Olga Gawryszewska).

II miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Mławie (zawodnicy: Sylwia Bakuła, Dawid Krystkiewicz, Piotr Wolski).

III miejsce – Gimnazjum w Wiśniewie ( zawodnicy: Kamil Klicki, Adrian Brysk, Jakub Jurkiewicz)

NAJPELSZY ZAWODNIK –  Dominik Gralewicz, Gimnazjum w Radzanowie

oprac. JK

źródło: KPP Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x