Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zapisz się do OSP Mława


slider ospChcesz pomagać ludziom w sytuacji zagrożenia? Jesteś pełnoletni, odpowiedzialny i umiesz działać w zespole? Ochotnicza Straż Pożarna w Mławie czeka właśnie na ciebie.


Z historycznych opisów naszego miasta Stowarzyszenie Mławskiej Ochotniczej Straży Pożarnej powstało w 1881roku, jednakże 13 listopada 1878 roku ukazała się zatwierdzona przez Generała – Gubernatora w uzgodnieniu z ówczesnym Ministrem Spraw Wewnętrznych „Ustawa Towarzystwa Ogniowego Mławskiego”, która złożona z ochotników miała nieść pomoc społeczeństwu miasta w walce z żywiołem ognia i innymi losowymi zdarzeniami.

W myśl kontynuowania tradycji, a zarazem zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców miasta, radni zaproponowali, aby pieniądze z nadwyżki budżetu przeznaczyć na zakup samochodu ratowniczo gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie. Zakup ten przede wszystkim umożliwi: operacyjne zabezpieczenie miasta w sytuacji wyjazdu dwóch zastępów Państwowej Straży Pożarnej poza teren aglomeracji mławskiej oraz bezpośrednie niesienie pomocy mieszkańcom miasta w sytuacji np.: zagnieżdżenia os; zalanej piwnicy, ulicy w skutek intensywnych opadów deszczu oraz innych miejscowych zagrożeń.

Do innych zadań statusowych OSP w Mławie będzie wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych; upowszechnianie działalności kulturalnej i oświatowej;  upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, dlatego przy jednostkach OSP mogą być powoływane Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP), które będąc integralną częścią składową danej jednostki mogą stanowić przyszłe jej zaplecze kadrowe.

Osoby należące do Ochotniczej Straży Pożarnej poznają zasady funkcjonowania ochrony przeciwpożarowej, uczą się zachowania w sytuacjach niecodziennych, wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności, uczą się opanowania, dyscypliny, a także podnoszą swoją sprawność fizyczną.

Osoby, które chcą w sposób czynny uczestniczyć w działaniach ratowniczych z ramienia OSP mają możliwość zdobycia wyszkolenia pożarniczego w zakresie podstawowym, medycznym, wodnym i technicznym. Dodatkowo posiadanie tych czterech kursów kwalifikacyjnych w systemie punktacji gratyfikującej przy naborze do Państwowej Straży Pożarnej daje większą szansą druhom na zostanie zawodowym strażakiem.

Prezes druh Ireneusz Wypych, V-ce Prezes Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej druh kpt. Tomasz Maciejewski zapraszają wszystkie chętne osoby do wstąpienia w szeregi naszego stowarzyszenia. Zapisy odbywają się w sekretariacie Komendy Powiatowej PSP w Mławie przy ul. Padlewskiego 15, od poniedziałku do piątku, w godz. 14:00 – 15:30 lub telefonicznie w godz. 07:30 – 15:30 pod nr telefonu 23 654 33 85.

oprac:JK

źródło: OSP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x