Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dzierzgowo. Komu liczenie w zakresie 35 sprawia trudności?


dzierzgowo-sesjaDzierzgowskim radnym  już wielokrotnie w trakcie obrad zdarzały się emocjonalne i barwne wypowiedzi. Takiego zamieszania jak na ostatniej, kwietniowej sesji rady jednak chyba jeszcze nigdy nie było.


Przegłosowanie wniosku o nie prowadzenie dyskusji nad wynikami kontroli komisji rewizyjnej w szkołach podstawowych taką dyskusję wywołało. Głos chcieli zabrać i rodzice i nauczyciele. Inne osoby na sali również wykrzykiwały swoje opinie. Emocje w kulminacyjnym momencie tak wzrosły, że przewodniczący rady gminy Jarosław Kowalski zarządził przerwę. Nie uspokoiło to nastrojów, przeciwnie – głośne dyskusje prowadzono zarówno w sali obrad jak i w korytarzu poza nią.

To wzburzenie wywołał odczytany na sesji przez przewodniczącego komisji rewizyjnej Krzysztofa Czerwińskiego protokół z kompleksowej kontroli za rok 2014/2015 przeprowadzonej przez tę komisję w Szkole Podstawowej w Dzierzgowie. W 2016 r. komisja rewizyjna skontrolowała obydwie gminne szkoły podstawowe: w Rzęgnowie i Dzierzgowie. Jedynie w stosunku do pani Marzeny Nowickiej – dyrektor tej drugiej placówki komisja sformułowała wiele zastrzeżeń i zarzutów.

„Ważniejsza jest decyzja pani dyrektor od przepisów związanych z edukacją.”

Wiele zarzutów dotyczyło arkusza organizacyjnego szkoły. Pominięcie w arkuszu zatrudnionej na etacie nauczycielki, brak pieczęci szkoły na kopii aneksów do arkusza w gminie, zawyżanie godzin języka obcego, niezgodność ilości godzin języków nowożytnych z ramowym planem nauczania, przypadek różnej liczby wymiaru godzin etatowych na tych samych stanowiskach w SP w Rzęgnowie i SP w Dzierzgowie,  duża liczba godzin ponadwymiarowych, w tym za wycieczki – między innymi takie 3zastrzeżenia do organizacji pracy szkoły zapisane zostały w protokole. „Komisja Rewizyjna stwierdza: dlaczego mamy płacić za czyjeś celowe błędy w liczeniu godzin? Liczenie w zakresie 35 sprawia trudności jak wynika z dokumentu – aneks nr 2.”

„Ich brzmienie dalece odstaje od rzeczywistości.”

Zastrzeżenia kontrolujących wzbudziły faktury za usługi remontowe w 2014 r. Według komisji, nie można ustalić na ich podstawie ile okien zostało wymienionych i w jakich pomieszczeniach. Ponadto –  różne ceny węgla w trakcie sezonu grzewczego, przyjęcie przez palacza transportu węgla, na który nie ma faktury, niszczenie ścian poprzez wiercenie dziur i wbijanie gwoździ do dekoracji – takie zapisy znalazły się w protokole z kontroli. Wyjaśnienia kwestii podnoszonych w protokole udzielane przez dyrektor Marzenę Nowicką podczas prowadzonej przez komisje kontroli nie przekonały radnych.

– Po przeprowadzonej kontroli Komisja Rewizyjna stwierdza bardzo duże nieścisłości w dokumentacji dotyczącej funkcjonowania placówki. Dokumentacja źle prowadzona lub niepełna i nie przejrzysta, niejasna (stare wzory dokumentów), co utrudnia ustalenie stanu faktycznego z protokolarnym. Rażące łamanie przepisów interpretowanych na swój sposób, bez podstaw prawnych… Komisja Rewizyjna zobowiązuje Organ Prowadzący (wójta – red.) do wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do kierownika tej placówki – zakończył odczytywanie protokołu przewodniczący komisji rewizyjnej Krzysztof Czerwiński.

Dyrektor Marzena Nowicka odmówiła podpisania protokołu z przeprowadzonej kontroli.  Na sesji rady gminy rozdała wszystkim radnym pismo – uwagi dot. kontroli i jej wyników przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną w dniu 14.04.2016, które złożyła przewodniczącemu rady gminy Jarosławowi Kowalskiemu. Poproszona na sesji o odniesienie się do protokołu komisji, wyjaśniła jedynie, że odpowiedzi udzieliła w złożonym piśmie oraz zaprosiła wszystkich radnych do szkoły na posiedzenie rady 2pedagogicznej.

„Tłumaczyłam – nie przyjęto wyjaśnień do wiadomości.”

Na oryginale arkusza organizacyjnego zatrudniona na etacie nauczycielka jest ujęta, pieczątki atramentowe na oryginałach arkusza i aneksach znajdują się. W prawie oświatowym nie ma czegoś takiego jak wzór aneksu do arkusza. Do 2 godzin języka nowożytnego w ramowym planie nauczania dołożyłam za zgodą organu prowadzącego i na prośbę rodziców 2 godziny a jedna godzina jest z tzw. „godzin do dyspozycji dyrektora”. Kwestię godzin ponadwymiarowych tłumaczyłam, nie przyjęto wyjaśnień do wiadomości. Nauczyciele od września do lutego zrzekli się wypłacania nadgodzin z tytułu wycieczek. Następnie odstąpili od tej zasady i złożyli dokumenty o naliczenie nadgodzin i należnej im zapłaty, do czego mieli prawo. Fakt różnicy godzin pomiędzy Szkołą w Rzęgnowie a Szkołą w Dzierzgowie wynika z różnych potrzeb, ilości kadry i uczniów, innej ilości orzeczeń, innego planu i arkusza. Nie ma dwóch takich samych szkół.

„Kwestię liczenia godzin wyjaśniłam Komisji wcześniej oraz w niniejszym dokumencie. Nie moja wina, że Komisja nie chciała przyjmować moich oświadczeń. Zapewniam w tym miejscu, że potrafię liczyć w znacznie większym zakresie niż do 35” –  w swoim piśmie kolejno do zarzutów komisji rewizyjnej odnosi się dyrektor Nowicka.

„Komisja poszła zbyt daleko stawiając mi taki zarzut.”

Również w kwestii zarzutów dotyczących usług remontowych, zakupu węgla czy troski o stan techniczny budynku dyrektor szkoły ma zupełnie odmienny niż komisja pogląd.

Na przykład faktura za wymianę okien dotyczy dwóch sztuk, a cena węgla w sezonie grzewczym, który trwa od października 2015 do kwietnia 2016 nie zmieniła się i wynosi 580 zł/t. W sprawie przyjmowania faktur do realizacji odpowiedzi udzielone były podczas kontroli. Węgiel przyjął palacz a do zawieszania dekoracji użyto standardowych gwoździków i szpilek – odpiera zarzuty dyrektor Nowicka.

– Podczas kontroli udzieliłam wszelkich, wyczerpujących i zgodnych z moją wiedzą wyjaśnień. Wyjaśnienia te zostały potraktowane przez Komisję w sposób wybiórczy. Nie odnotowano w protokole około 90% moich wypowiedzi. Treść ujętych moich wypowiedzi została zniekształcona, zmanipulowana tak, aby postawić moją osobę w nieprawdziwym negatywnym świetle… Ponadto w protokole zawarto szereg prywatnych, nieobiektywnych komentarzy, które naruszają moją godność osobistą, autorytet, są dla mnie poniżające, narażają mnie na utratę zaufania potrzebnego do zajmowania wykonywanego stanowiska. Nie zgadzam się z żadnymi wnioskami, sugestiami i wynikami zawartymi w protokole Komisji – uważa dyrektor Marzena Nowicka.

W niedalekiej przyszłości wrócimy do tego tematu.4

Rada gminy do tematu kontroli szkół powróci, być może na kolejnej sesji. Taki był wniosek radnego Masłowskiego. Chodzi o to, by radni mieli czas zapoznać się z uwagami do kontroli złożonymi przez panią dyrektor a także by wójt, który obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim mógł zająć stanowisko co do wniosków komisji rewizyjnej zapisanych w protokole.

Tomasz Pawlak – nauczyciel SP w Dzierzgowie w imieniu rady pedagogicznej szkoły zaprosił wójta i radnych gminy do szkoły w celu przedyskutowania prowadzonej przez gminę polityki oświatowej. Czy obu radom uda się znaleźć wspólny język i załagodzić konflikt? Zobaczymy.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
70 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
uuuuu
uuuuu
6 lata temu

No i co??? Pani Dyrektor. Wali sie gruncik pod nogami??? Heheheh

1
1
6 lata temu

Przykazanie ósme; Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. Pozdrawiam.

ŻYCZLIWY
ŻYCZLIWY
6 lata temu

Moi Drodzy:) Od kilku już dni czytam i nie wierzę. Jak można prowadzić bezsensowną dyskusję na łamach gazety? Brakuje Państwu odwagi czy szczerych chęci aby wyjaśnić zaistniałą sytuację? Moim skromnym zdaniem potrzeba konstruktywnego dialogu a nie obrzucania się nawzajem oszczerstwami. Zycie jest takie krótkie i nie warto się szarpać.
,, Kto z Was jest bez grzechu” – za tym jednym prostym zdaniem kryje się cała historia naszego życia. Gdy dochodzi ono do naszych uszu nie sposób uniknąć spojrzenia wstecz na ostatnie dni i godziny.Problem spoglądania na innych, osądzanie ich, wytykanie palcami powraca nieustannie. Co stoi za Waszymi osądami???

1
1
6 lata temu
Reply to  ŻYCZLIWY

Słusznie

2
2
6 lata temu
Reply to  1

Jak tak słusznie to się podpiszcie dla przykladu

słusznie
słusznie
6 lata temu
Reply to  ŻYCZLIWY

słusznie

obiektywny
obiektywny
6 lata temu

Tak jak pisze toboooo, w tym jednym się z nim zgodzę, anonimowo łatwo rzucać błotem na lewo i prawo. A wiemy wszyscy dobrze, że prawda jest jak d… każdy ma swoją. Jak dla mnie za dużo emocji. Naprawdę niepotrzebnie.

toboooo
toboooo
6 lata temu

a ja wam powiem. ..wszyscy mają odwagę krytykować i osądzać bo są anonimowi na tym profilu. .a skoro tacy jesteście idealni to mówcie takie rzeczy w twarz..nie osadzajcie innych nie znając dobrze sprawy!!!Przeczytacie cos i juz macie swoje zdanie..a moze ta sprawa ma inne dno??Może to osobista zemsta pana Radnego??bo dyrektorka nie przyjęła jego żony do pracy w szkole w Dzierzgowie???..Moze to o to chodzi???i stąd te cale szukanie problemu W szkole?..

cyrk
cyrk
6 lata temu
Reply to  toboooo

Już o obsadzaniu etatów w szkole to lepiej się nie wypowiadaj, bo aby się pogrążasz. Zaraz ludzie będą sypać nazwiskami nauczycieli i pracowników szkoły którzy wiadomo w jaki sposób dostali się tu do pracy. Takimi komentarzami sami pod sobą kopiecie dołki

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu
Reply to  cyrk

Moze zrobimy liste? Kto co i za ile? Zapowiada sie ciekawie. Kto pierwszy???

M
M
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Zrób tą listę. Czekamy. Widać jakimi kategoriami myślisz. Pewnie uczciwość jest dla niektórych pojęciem obcym.

Ony
Ony
6 lata temu

Przeczytałem sobie wczoraj oba protokoły z tych komisji w Dzierzgowie i Rzęgnowie. Trzeba przyznać, że komisja była wnikliwa…, ale tylko w stosunku do Dzierzgowa. Wcale się nie dziwię dyrektorce i nauczycielom, że poczuli się urażeni. Takie stwierdzenia??? No ludzieee!!! Kto to widział takie rzeczy??? komisja sprawdziła gwoździe w ścianach?. A w urzędzie gminy, to na czym wiszą tablice i inne rzeczy? To trzeba było jeszcze napisać, że podłoga niszczy się od stołów i krzeseł.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu

A i jeszcze jedno. Z czego zaplacil wojt za zrobienie Kosciuszki? Z wlasnej pensji? Czy ktos poniosl odpowiedzialnosc za przyczepienie tej choinki do pomnika? Bo bezpodstawne oskarzanie mlodziezy bylo zalosne. A moze wojt powinien otworzyc taki klub karate w gminie to moze uczestnicy takiego klubu zrobili by porzadek w urzedzie. No ale to nierealne bo jak ktos moze prowadzic gmine gdzie nie potrafil prowadzic wlasnego biznesu. Przemyslcie to obywatele I obywatelki.

miał
miał
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Pomnik jest gminny, to gmina zapłaci, proste. A jak rura od wody pęknie to też wójt płaci?

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu
Reply to  miał

Ale co ma rura do zle przyczepionej choinki??? Na rure pod ziemia nie mamy wplywu ale na decyzje bezmyslnych ludzi chyba tak. Nieprawdaz???

Ony
Ony
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Obrażasz ludzi. Wg. ciebie wszyscy chyba są bezmyślni, a tylko jeden jest myślący.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu
Reply to  Ony

Nie obrazam tylko mowie jak jest jak tepym trzeba byc zeby drzewo do pomnika przyczepiac . to malo jest miejsc na to albo mozna jakis stelaz wyspawac.

M
M
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Te stelaże, to już gdzieś były.

Miał
Miał
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

No tak, ale jak zdarzy sie awaria to znaczy, że była źle założona? To też na wójta? Najlepiej jakby nic nie robić w tej gminie, to wtedy nie było by się do czego przyczepić.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu
Reply to  Miał

No Nie rozmawiajmy o rzeczach z innej beczki. Takie konsewkwencje firma ktora zakladala take instalacje troche logicznego myslenia prosze.

BRAWO Z ODWAGE
BRAWO Z ODWAGE
6 lata temu

WRESZCIE KTOŚ NAPISAŁ PRAWDE I TYLKO PRAWDE POZDRO DLA ODWAŻNYCH

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu

Problem jest taki ze ta Pani „Dyrektor” robi co chce a nikt nie moze nic powiedziec, nauczciele siedza cicho bo dostaja dodatkowe godziny, wiec kto by narzekał na Pania „Dyrektor”. A wojt hehehe zart, wystarczy mu polac i najwiekszy problem staje sie rozwiazany juz przy pierwszej butelce 😉 Wiec moze niech komisja zacznie szukac problemu w gminie a pozniej w gałęziach struktur. Ale czego tu sie wstydzic obywatele Naszej pieknej Gminy. To My wybralismy ten problem wiec My ten problem powinnismy rozwiazac.

Pocałuj mnie w d....
Pocałuj mnie w d....
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

A na czym polega „robi co chce”? Wyjaśnij to ludziom, bo nie wiedzą! Pisanie takich głupot o nadgodzinach to jest tak śmieszne, że aż boli. Ty chyba chłopie nie wiesz ile nauczyciele zarabiają w tej smutnej gminie. Pewnie dla niektórych to by najlepiej było jakby nauczyciel pracował za miskę ryżu i worek kartofli. Osobiście znam tą kobietę od dwudziestu kilku lat i znam wiele osób, którym pomogła i pomaga nadal, ale ona o tym nie opowiada. Nie znam natomiast ani jednej osoby, której zaszkodziła. Dużo dobrego też zrobiła dla tej szkoły. A może właśnie dlatego jest krytykowana, bo robi za dużo? Pewnie by lepiej było jakby przychodziła do roboty o 9.00 i wychodziła o 13.00. Jak tak można postępować z człowiekiem? Zwykła zawiść i nikczemność. Dziadostwo.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu

Wydaje mi sie ze dawanie komus nadzgodzin i narazanie budzetu na straty bez konsultacji z pracodawca czyli gmina jest moim zdaniem „robieniem co sie chce”. Ja nie wnikam komu ta Pani pomogla i pomaga bo to nikogo nie obchodzi. Ta Pani jest oceniana na podstawie wykonywanych przez Nia obowiazków czyli byciem Dyrektorem Szkoły Podstawowej. A skoro weszła tam komisja i znalazla uchybienia to wnioskuje ze ta Pani nie wykonuje swoich obowiazkow nalezycie.

Auu
Auu
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Widzę tu brak znajomości przepisów. Dyrektor ma nienormowany czas pracy. A 10 godzin nie może pracować. Sanepid…. wiele razy był nasyłany na szkołe. Widzę, że pana „uuuuuu” nic nie obchodzi oprócz tego, żeby tylko dokuczyć.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu
Reply to  Auu

To byl przyklad. Nie znam regulaminu tylko podalem przyklad. Moze to byc 10 20 30 40. Nie Wien I Nie jest to istotne to umowa miedzy gmina a ta Pania. Prosze czytac ze zrozumieniem.

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu

A strasznie irytuje mnie to ze ta Pani pali papierosy w szkole i bede nawiazywac to w kazdej mojej wypowiedzi. Mam nadzieje ze wniosek do sanepidu w tym pomoze. Bo to jest brak szacunku do zdrowia ludzi ktorzy tam przebywaja zarowno dzieci jak i pracownikow. Odniose sie jeszcze do godzin pracy. Pani Dyrektor ma jakas okreslona ilosc godzin pracy i tyle musi przebywac w szkole. Moze byc to nawet i 10 to juz umowa miedzy gmina a szkola i nikt w to nie wnika.

dddddd
dddddd
6 lata temu

Czyżby ktoś chciał odwrócić uwagę ?

uuuuuu
uuuuuu
6 lata temu

Pytanie do grona pedagogicznego.
Jesteście Państwo wykształconymi nauczycielami z wysoka kultura osobista i znawcami regulaminów. Wiec dlaczego pozwalacie Pani Dyrektor palić papierosy na terenie szkoły gdzie przebywają dzieci??? Odpowiedzcie !!!

hehe
hehe
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Widzę za Panowie Radni to już nawet próbki powietrza do analizy dali po kontroli, czy może zadziałał nieomylny nos Radnego?:)

polek
polek
6 lata temu
Reply to  hehe

NIE POTRZEBA ANALIZY TO WIDAC GOŁYM OKIEM. A MÓWIĄ ZE PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY .
Ciekawy jestem finału tego bezprecedensowego działania

Auu
Auu
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Uuu, poważna sprawa, wagi państwowej, trzeba do prokuratury podpierdzielić.

miał
miał
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Jak by ktoś mi tak robił, to paliłbym 3 paki dziennie.

OOOOOO
OOOOOO
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

A ja znam jeszcze inne przestępstwa, np; jazda samochodem jak wariat

lulu
lulu
6 lata temu
Reply to  uuuuuu

Wykształconymi pewnie i są ale na jakich zasadach są przyjmowani tu do pracy to pozostawia wiele do życzenia.

hey
hey
6 lata temu

Szkoda,że dorośli ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać..Czytając artykuł włos się jeży na glowie,że takie rzeczy się dzieją ..ciekawe dokąd to wszystkich zaprowadzi?…przecież tak nie można funkcjonować!! Społeczeństwo Dzierzgowskie dużo straci na tym konflikcie.Czy o to tak naprawdę chodzi?..Nauczcie się żyć w zgodzie,bo tylko tak można coś osiągnąć..pozdrawiam mieszkańców!

tty
tty
6 lata temu

w tej szkole woźny działa jak tajny agent…:) wszedzie go pełno. ..pracą niech się zajmą lepiej panie, a nie szpiegowaniem..

aaaa
aaaa
6 lata temu
Reply to  tty

A jest co szpiegować proszę uzupełnij swój wpis

e tam
e tam
6 lata temu
Reply to  tty

w szkole nie tylko wozny to agent, tam w każdych dzrzwiach i za każdym rogiem działa szpieg…

aha
aha
6 lata temu

A jak tam diety radnych?

Etam
Etam
6 lata temu
Reply to  aha

A bardzo dobrze. Za ostatnio sesje 200 zł. 🙂

Czytelnik
Czytelnik
6 lata temu

Czytam i nie mogę uwierzyć. Zamiast budować, to się wszystko rozwala. Możecie Państwo być pewni, że w następnych wyborach nie oddam na was głosu.

obserwator
obserwator
6 lata temu

A czy to zgodne z prawem jest, żeby woźny kontrolował własną Dyrektorkę?

ktuś
ktuś
6 lata temu
Reply to  obserwator

A co ten woźny tam robi?

haha
haha
6 lata temu

Do „xyz”.
A co w Szkole w Rzęgnowie nie ma ubytków w tynku? Tam wszystko wisi w powietrzu? A godło jak jest zamocowane? A jeśli chodzi o komisje, to proszę sobie doczytać od czego one są.

xyz
xyz
6 lata temu
Reply to  haha

Ha ha ha…ale gwoździe to kropla w morzu… Przecież jest jeszcze wiele wazniejszych zastrzeżeń …

haha
haha
6 lata temu

Komisji Rewizyjnej pomyliły się chyba kompetencje z Komisją Śledczą.

xyz
xyz
6 lata temu
Reply to  haha

Bo wszczystkim pasują tylko Ci ktorzy cichutko siedzą lub klepią po ramieniu a jak już coś głośniej to wtedy OOo… Tacy już niewygodni! Ale przecież te komisje do czegoś są !

papa
papa
6 lata temu

czy czworo nauczycieli nie powinno w tym czasie prowadzic zajec w szkole

miś
miś
6 lata temu
Reply to  papa

Właśnie ,ale co tam godzina w tą czy w tamtą… 😉

Test
Test
6 lata temu
Reply to  papa

A może byli na urlopie bezpłatnym?

...
...
6 lata temu
Reply to  Test

Urlop bezpłatny a to dobre… W tej szkole nic nie ma bezplatnie

Aj waj
Aj waj
6 lata temu

Czepiać się wbijania gwoździ w ścianę? Może pan radny wpadnie i potrzyma dekoracje w rękach

haha
haha
6 lata temu

prywata po dzierzgowsku

haha
haha
6 lata temu

Mądry człowiek najpierw pomyśli dwa razy zanim coś powie, a trzy zanim coś napisze. Prorokiem nie jestem, ale przewiduję kłopoty dla Pana Czerwińskiego i Rady Gminy.

maro
maro
6 lata temu
Reply to  haha

Wydaje mi się że pomyłka kłopoty będzie miała P. dyrektor po tym co tu wyczytalem.

Czytelnik
Czytelnik
6 lata temu
Reply to  maro

Bo trzeba czytać ze zrozumieniem.

staton
staton
6 lata temu

Jezeli zarzuty w stosunku do pani dyrektor szkoły są prawdziwe to właściwym rozwiązaniem wydaje sie być powiadomienie prokuratury. Każdy inny sposób załatwienia sprawy należy uznać za jakieś rozgrywki. A może szykowanie posadki dla „swoich”????

olo
olo
6 lata temu
Reply to  staton

Wlasnie!Mądre słowa!Jeżeli pani dyrektor złamała prawo, to powinni to zgłosić do prokuratury!!A nie na sesjach rozwiazywać takie rzeczy! Jeżeli Pani Dyrektor jest winna ,powinna odejśc,ale jeżeli to tylko zarzuty nie poparte twardymi dowodami-to może ktoś mieć problem..

xy
xy
6 lata temu

w Gminie Szydłowo przydałaby się taka komisja

G.Sz.
G.Sz.
6 lata temu
Reply to  xy

Do tego potrzebni są radni z „jajami”

Wml
Wml
6 lata temu
Reply to  xy

Nie tylko w gminie Szydłowie. W Wiśniewie też by się przydała, o Mławie już nie wspomnę

un
un
6 lata temu
Reply to  xy

A co ma Szydłowo do Dzierzgowa? Piernik i wiatrak.

Wml
Wml
6 lata temu

to jakieś osobiste porachunki radnego ze szkołą

maro
maro
6 lata temu
Reply to  Wml

Osobiste… nie wydaje mi się bo przecież w komisji są jeszcze inne osoby i podpisały się pod protokołem

oram
oram
6 lata temu
Reply to  maro

Nie zasłaniaj się teraz komisją. Jak żeś piwa naważył, to je wypij i nikogo więcej w to nie wciągaj. Brak honoru i odpowiedzialności z swoje czyny.

Zxy
Zxy
6 lata temu
Reply to  oram

Pożyjemy zobaczymy kto ‚ piwa naważył’ i dopiero będzie … A finał już tuż tuż…

mars
mars
6 lata temu
Reply to  oram

Codziennie w szkole przewija się mnóstwo osób które mają oczy uszy i nos i wcale nie muszą być radnymi żeby dostrzec co tam się dzieje.

r
r
6 lata temu

Chcą zniszczyć człowieka?

r
r
6 lata temu

Brawo dla p.Czerwińskiego

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x