Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Wyszyny Kościelne. Święto Narodowe Trzeciego Maja


sliderSzkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych pamiętała o doniosłości historycznego wydarzenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem swoich nauczycieli  przygotowały program artystyczny.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Zanim jednak dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny przygotowany z okazji tego święta, dyrektor szkoły Jacek Wiśniewski przywitał licznie przybyłych na uroczystość gości. Byli wśród nich między innymi: wójt gminy Stupsk Jacek Świderski, przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, władze OSP w Stupsku, radni gminy Stupsk, a także rodzice.

O historii Święta Narodowego Trzeciego Maja opowiedział dyrektor Jacek Wiśniewski.

– spotykamy się w Szkole Podstawowej w Wyszynach Kościelnych, aby  wspólnie w godny i uroczysty sposób uczcić 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja… Jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej. Z godnością i śmiałością wyrażamy naszą polską tożsamość. Akcentujemy przywiązanie do symboli narodowych  – mówił dyrektor Wiśniewski.

Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy uroczystości wraz z pocztem sztandarowym przemaszerowali do szkolnego parku pod pomnik żołnierzy kampanii września 1939 roku.

Dzieci umieściły przyniesione ze sobą małe, biało-czerwone chorągiewki w gazonach przy pomniku. Do zebranych pod pomnikiem osób wezwanie do pielęgnowania wartości narodowych i patriotycznych skierował wójt Jacek Świderski, a delegacje złożyły kwiaty.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500