Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyszyny Kościelne. Święto Narodowe Trzeciego Maja


sliderSzkoła Podstawowa w Wyszynach Kościelnych pamiętała o doniosłości historycznego wydarzenia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji dzieci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem swoich nauczycieli  przygotowały program artystyczny.


Zanim jednak dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny przygotowany z okazji tego święta, dyrektor szkoły Jacek Wiśniewski przywitał licznie przybyłych na uroczystość gości. Byli wśród nich między innymi: wójt gminy Stupsk Jacek Świderski, przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak, kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, władze OSP w Stupsku, radni gminy Stupsk, a także rodzice.

O historii Święta Narodowego Trzeciego Maja opowiedział dyrektor Jacek Wiśniewski.

– spotykamy się w Szkole Podstawowej w Wyszynach Kościelnych, aby  wspólnie w godny i uroczysty sposób uczcić 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja… Jesteśmy dumni z naszej przynależności narodowej. Z godnością i śmiałością wyrażamy naszą polską tożsamość. Akcentujemy przywiązanie do symboli narodowych  – mówił dyrektor Wiśniewski.

Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy uroczystości wraz z pocztem sztandarowym przemaszerowali do szkolnego parku pod pomnik żołnierzy kampanii września 1939 roku.

Dzieci umieściły przyniesione ze sobą małe, biało-czerwone chorągiewki w gazonach przy pomniku. Do zebranych pod pomnikiem osób wezwanie do pielęgnowania wartości narodowych i patriotycznych skierował wójt Jacek Świderski, a delegacje złożyły kwiaty.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x