Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Stare Kosiny – stara oczyszczalnia ścieków


slider sesjaGmina Wiśniewo ma duży kłopot z oczyszczalnią ścieków funkcjonującą w Starych Kosinach, odbierającą ścieki komunalne z kilku bloków mieszkalnych w tej miejscowości.


ksp Mława
Reklama

Odprowadzane do oczyszczalni ścieki nie spełniają norm – gminie naliczane są więc kary.

– Stężenie znacznie przekracza dopuszczalny poziom i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nalicza kary. Sięgają one obecnie kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Kary można odraczać do pięciu lat. Jeszcze rok nam został. Cały czas trwają prace modernizacyjne. Efekty tych działań są, wyniki poprawiły się, ale pomimo działań ścieki wciąż nie spełniają norm – informował na ostatniej sesji rady gminy w dniu 27 kwietnia br. wójt Zbigniew Kleniewski. Według wójta przyczyną takiej sytuacji jest zużywanie przez mieszkańców bardzo małej ilości wody, przez co ścieki mają wysokie stężenie. Gmina rozważała nawet możliwość dopompowywania wody do ścieków w celu ich rozrzedzenia i zmiany parametrów.

– Jeżeli działania modernizacyjne  nie przyniosą skutku postawimy tam szambo – stwierdza wójt Kleniewski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x