Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Stare Kosiny – stara oczyszczalnia ścieków


slider sesjaGmina Wiśniewo ma duży kłopot z oczyszczalnią ścieków funkcjonującą w Starych Kosinach, odbierającą ścieki komunalne z kilku bloków mieszkalnych w tej miejscowości.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Odprowadzane do oczyszczalni ścieki nie spełniają norm – gminie naliczane są więc kary.

– Stężenie znacznie przekracza dopuszczalny poziom i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nalicza kary. Sięgają one obecnie kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Kary można odraczać do pięciu lat. Jeszcze rok nam został. Cały czas trwają prace modernizacyjne. Efekty tych działań są, wyniki poprawiły się, ale pomimo działań ścieki wciąż nie spełniają norm – informował na ostatniej sesji rady gminy w dniu 27 kwietnia br. wójt Zbigniew Kleniewski. Według wójta przyczyną takiej sytuacji jest zużywanie przez mieszkańców bardzo małej ilości wody, przez co ścieki mają wysokie stężenie. Gmina rozważała nawet możliwość dopompowywania wody do ścieków w celu ich rozrzedzenia i zmiany parametrów.

– Jeżeli działania modernizacyjne  nie przyniosą skutku postawimy tam szambo – stwierdza wójt Kleniewski.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500