Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Stare Kosiny – stara oczyszczalnia ścieków


slider sesjaGmina Wiśniewo ma duży kłopot z oczyszczalnią ścieków funkcjonującą w Starych Kosinach, odbierającą ścieki komunalne z kilku bloków mieszkalnych w tej miejscowości.

KSP Mława nabór

Odprowadzane do oczyszczalni ścieki nie spełniają norm – gminie naliczane są więc kary.

– Stężenie znacznie przekracza dopuszczalny poziom i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nalicza kary. Sięgają one obecnie kwoty kilkunastu tysięcy złotych. Kary można odraczać do pięciu lat. Jeszcze rok nam został. Cały czas trwają prace modernizacyjne. Efekty tych działań są, wyniki poprawiły się, ale pomimo działań ścieki wciąż nie spełniają norm – informował na ostatniej sesji rady gminy w dniu 27 kwietnia br. wójt Zbigniew Kleniewski. Według wójta przyczyną takiej sytuacji jest zużywanie przez mieszkańców bardzo małej ilości wody, przez co ścieki mają wysokie stężenie. Gmina rozważała nawet możliwość dopompowywania wody do ścieków w celu ich rozrzedzenia i zmiany parametrów.

– Jeżeli działania modernizacyjne  nie przyniosą skutku postawimy tam szambo – stwierdza wójt Kleniewski.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz