Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Egzaminy maturalne rozpoczęte


slider2Ponad pięciuset maturzystów wszystkich mławskich szkół w dniu wczorajszym przystąpiło do tego najważniejszego egzaminu, stanowiącego furtkę do podjęcia dalszej nauki na studiach.


Ci z absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, którzy do egzaminu maturalnego przystąpili, 4 maja, punktualnie o godzinie 9.00 usiedli do arkuszy egzaminacyjnych z języka polskiego na poziomie podstawowym. W tym roku tematami były:

na podstawie IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza udzielenie odpowiedzi na pytanie – „Czy warto kochać, mimo że miłość wiąże się z cierpieniem”, interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta „Dałem słowo”. Maturzyści mieli też za zadanie odnieść się do tekstów z „Lalki” Bolesława Prusa oraz wskazać niepoprawność stylu i pisowni języka używanego w Internecie. Dzisiaj maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki. Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 24 maja; ustnych – od 4 do 27 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.

W tym roku największa liczba absolwentów jest w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego – 163. Drugi pod względem liczby absolwentów jest Zespół Szkół nr 4 – 146 ( w liceum i technikum) i kolejno –  Zespół Szkół nr 1 – 88, Zespół Szkół nr 3 – 72,  Zespół Szkoł nr 2 – 44, Akademickie Centrum Kształcenia – 36 oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące – 10.

W ubiegłym roku szkolnym w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat mławski zdawalność wyniosła 75%, a więc prawie tak jak średnia zdawalność w Polsce. Tegoroczni maturzyści są dobrej myśli, miejmy więc nadzieję, że w tym roku zdawalność będzie wyższa.

Wszystkim maturzystom życzymy zdanego egzaminu!

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x