Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Derby dla Mławianki. Strzelały obie drużyny

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Nietypowo, bo w piątkowe popołudnie rozegrano piłkarskie derby powiatu na szczeblu czwartej ligi. Piłkarze Mławianki podejmowali rywali z Szydłowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Wynik meczu został otwarty już w 9. minucie. Krzysztof Dąbkowski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego – ta została pod nogami Piotra Karpińskiego, z czego skwapliwie skorzystał Paweł Alancewicz. Dopadł piłkę parę metrów przed bramką gości, po czym nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Przemysławowi Węgierskiemu.

Na tym nie skończyło się strzelanie w pierwszej połowie. Mławianie poszli za ciosem. Konrad Rusiecki dośrodkował idealnie na głowę Karola Podlińskiego, a ten nie miał problemów  z oddaniem celnego strzału.

Swoją szansę na zdobycie kontaktowego gola ekipa z Szydłowa miała w 44. minucie. Kacper Małecki ograł całą obronę Mławianki, łącznie z bramkarzem Mateuszem Leśniewskim. Gola jednak nie zdobył, oddał zbyt lekki strzał. Na linii bramkowej zdołał go zatrzymać wracający w pole karne Maciej Komorowski.

Tuż po przerwie przewaga podopiecznych Tomasza Aziewicza urosła do trzech trafień. Daniel Orzechowski wykorzystał sytuację sam na sam z Węgierskim. Asystę w tej sytuacji zaliczył Rusiecki.

Na tym skończyły się emocje w derbowej konfrontacji. Zadowoleni gospodarze nie forsowali już tempa swoich akcji, mimo to Orzechowski doszedł jeszcze do dwóch wyśmienitych okazji. Żadnej jednak nie wykorzystał, co zemściło się w 76. minucie. Kamil Głowacki przejął piłkę po fatalnym błędzie Emila Brzozowskiego, po czym sprytnym uderzenie pokonał Leśniewskiego. Dla bramkarza zespołu z Mławy był to pierwszy gol przepuszczony w rundzie wiosennej.

W następnej kolejce Mławianka zmierzy się na wyjeździe z Huraganem Wołomin, a Korona podejmie na własnym boisku Naprzód Skórzec. Oba spotkania odbędą się w sobotę 7 maja, początek godz. 11.

MKS Mławianka Mława – Korona Szydłowo 3:1 (2:0)

Mławianka: Leśniewski – Francuz, Komorowski, E. Brzozowski, Dąbkowski, Rusiecki, Alancewicz,  Tomczak, Wróblewski (67. Więckiewicz), Podliński, Orzechowski (76. Walczak)

Korona: Węgierski – Walasiński, Kłos (30. Pydyn), Wodzyński, Kieczmer, M. Kowalski, Karpiński, Głowacki,  Lemanek (78. Bartkowski), Orzechowski (76. Bartoszczyk), Podlewski. Małecki (90. Kacprzak)

Inne wyniki: Gąbin – Ciechanów 0:3 – walkower, Bug – Ożarowianka 1:0, Wisła II – Ostrovia 3:0, Czarni – Mazovia 2:1, Przasnysz – Wkra 1:0, Naprzód – Bzura 1:2, Mławianka – Korona 3:1, Mazur – Huragan 0:3, Łomianki – pauza