Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

WYSTRZAŁOWA MAJÓWKA „KALIBER” 2016


sliderMławski Klub Strzelectwa Sportowego „Kaliber” w ramach promocji i zachęty do uprawiania strzelectwa sportowego zaprosił mławian 1 maja do klubowej strzelnicy w ramach dni otwartych klubu.

Okazuje się że strzelectwo sportowe to nie tylko męska specjalność. Pośród 238 członków klubu jest 14 kobiet. W dniu otwartym klub dał możliwość strzelania zarówno z pistoletów jak i broni długiej wszystkim, którzy chcieli wypróbować pewność ręki i celność oka. Prezes klubu Marek Złotowski i wiceprezes Zbigniew Głażewski prezentowali licznie przybyłym mławianom różne rodzaje pistoletów, broń gładkolufową – „pompkę” oraz legendarny karabin kałasznikowa. Prezentacji towarzyszyły opowieści o ciekawostkach związanych z bronią i amunicją.

Do wstępowania do klubu zachęca jego prezes Marek Złotowski, choć podkreśla, że nie chodzi tu o działania masowe, ale bardziej o przyciągnięcie zaangażowanych pasjonatów.

– Klub funkcjonuje jako stowarzyszenie, zrzeszony jest w Mazowieckim Związku Strzelectwa Sportowego. Posiadamy – odnawianą co cztery lata – licencję Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego uprawniającą do prowadzenia strzelectwa sportowego i szkolenia. Mamy doświadczoną kadrę – dwóch trenerów strzelectwa sportowego,  kilkunastu instruktorów i sędziów. Zależy nam, żeby ludzie potrafili posługiwać się bronią, bo nie wiadomo co nas w przyszłości czeka. Społeczeństwo, które umie posługiwać się bronią czuje się bardziej komfortowo bo jest się wstanie w razie czego obronić. Chcemy zaprosić do klubu osoby, które faktycznie pasjonują się strzelectwem sportowym. Przyjmujemy młodzież od 13 roku życia. Dla młodzieży jest to wpisowe 60 zł i 60 zł składka roczna, co w rozbiciu daje miesięcznie 5 zł, to mniej niż paczka papierosów – zachęca prezes Złotowski.

Dodatkowych informacji udzielają władze klubu w jego siedzibie:

Kościuszki 51a, 06-500 Mława

emalowo: [email protected]

lub telefonicznie + 502 248 536

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x