Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
meblolux
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Mławie


Slider parkOficjalne obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w kościele pw. Ducha Świętego. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił  ks. prał. dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. Po jej zakończeniu Mławska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Dąb Niepodległości w parku miejskim im. Dąbrowszczaków.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Pod Dębem Niepodległości okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Sławomir Kowalewski, odnosząc się zarówno do historii jak i współczesności.

– Zadajmy sobie pytanie i starajmy się sobie odpowiedzieć  na nie, co my dajemy Polsce, co my dajemy swojemu miastu. Polska to wielka sprawa, wielka odpowiedzialność, Mława podobnie. Dla nas Polska zaczyna się tu – mówił burmistrz.

Delegacje organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, szkół, rzemieślników, związku zawodowego, służb mundurowych, władz samorządowych i partii politycznych złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości”. Na zakończenie części oficjalnej uczestnicy uroczystości stanęli do pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego trzymając białe i czerwone kartki układające się w kształt flagi narodowej.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500