Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Święto Narodowe Trzeciego Maja w Mławie


Slider parkOficjalne obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w kościele pw. Ducha Świętego. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił  ks. prał. dr Jarosław Kotowski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. Po jej zakończeniu Mławska Orkiestra Dęta, poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Dąb Niepodległości w parku miejskim im. Dąbrowszczaków.

KSP Mława nabór

Pod Dębem Niepodległości okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Sławomir Kowalewski, odnosząc się zarówno do historii jak i współczesności.

– Zadajmy sobie pytanie i starajmy się sobie odpowiedzieć  na nie, co my dajemy Polsce, co my dajemy swojemu miastu. Polska to wielka sprawa, wielka odpowiedzialność, Mława podobnie. Dla nas Polska zaczyna się tu – mówił burmistrz.

Delegacje organizacji kombatanckich, stowarzyszeń, szkół, rzemieślników, związku zawodowego, służb mundurowych, władz samorządowych i partii politycznych złożyły kwiaty pod Głazem „Niepodległości”. Na zakończenie części oficjalnej uczestnicy uroczystości stanęli do pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego trzymając białe i czerwone kartki układające się w kształt flagi narodowej.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz