Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2 w Mławie


sider1129 kwietnia br. Gimnazjum Nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie zaprosiło w swoje mury szóstoklasistów ze wszystkich mławskich szkół, aby zaprezentować osiągnięcia gimnazjum oraz zachęcić do wyboru właśnie tej szkoły jako miejsca kolejnego etapu edukacji.


Pierwsza część przygotowanej z rozmachem prezentacji szkoły miała miejsce w Mławskiej Hali Sportowej. Na początku zwycięzcy konkursu literackiego: „Historia rodzinnej pamiątki”  i plastycznego „Legendy i zabytki Mławy w ujęciu artystów” odebrali z rąk dyrekcji gimnazjum nagrody i wyróżnienia.

Zwycięzcy konkursu literackiego: „Historia rodzinnej pamiątki”

I miejsce – Natalia Pośpiech  Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Amelia Dziubińska Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Iwona Domańska – Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Zuzanna Domeradzka Szkoła Podstawowa nr 6

Wyróżnienia :

Aleksandra Jędrusik – Szkoła Podstawowa nr 6

Mikołaj Łatka – Szkoła podstawowa nr 6

Zwycięzcy konkursu plastycznego : „Legendy i zabytki Mławy w ujęciu artystów”

I miejsce – Patrycja Karsznia – Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Zuzanna Domeradzka – Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce – Julia Szczechowicz  Szkoła Podstawowa nr 4

III – Kinga Wolak Szkoła Podstawowa nr 4

Potem mogliśmy usłyszeć i zobaczyć młodzież gimnazjalną w dwóch formach musicalowych: „Kasa, kasa, kasa” oraz „Mama Mia”. Jako solistki wystąpiły  Karolina Napierska, Zuza Dzięgielewska i Oliwia Krokowska. Muzyczne formy przeplatały się z pokazami sportowymi drużyn piłki nożnej, ręcznej, koszykówki oraz pokazem gimnastycznym.  Gimnazjalistki świetnie zaprezentowały się również w gimnastyce tanecznej i układach. Zakończeniem tej części prezentacji był występ szkolnej grupy kabaretowej, który wykorzystując fragmenty znanych piosenek opowiadał o perypetiach uczniów w ciągu trzech lat pobytu w gimnazjum.

W drugiej części goście ze szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich w stołówce szkolnej uczestniczyła w pokazie doświadczeń z przedmiotów przyrodniczych: fizyki, chemii, biologii i geografii. Poznali niektóre tajniki fizyki i chemii oglądając np. niespalający się 100 złotowy banknot, powiększenie w próżni ptysia, lub zbadać swoje kubki smakowe poprzez odgadywanie smaku różnych owoców. W tym czasie druga grupa szóstoklasistów sprawdzała swoją wiedzę w interaktywnym quizie, gdzie odpowiedzi należało udzielać poprzez sms wysyłany z telefonu komórkowego. Zwycięzcy konkursów otrzymali upominki,  po czym grupy zamieniały się miejscami.  Gospodarze pomyśleli również o poczęstunku. Przy wejściu do szkoły przygotowane były stoiska z daniami charakterystycznymi dla krajów, których języki nauczane są w gimnazjum.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x