Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mrówka Mława oferta gazetka promocje
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2 w Mławie


sider1129 kwietnia br. Gimnazjum Nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie zaprosiło w swoje mury szóstoklasistów ze wszystkich mławskich szkół, aby zaprezentować osiągnięcia gimnazjum oraz zachęcić do wyboru właśnie tej szkoły jako miejsca kolejnego etapu edukacji.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Pierwsza część przygotowanej z rozmachem prezentacji szkoły miała miejsce w Mławskiej Hali Sportowej. Na początku zwycięzcy konkursu literackiego: „Historia rodzinnej pamiątki”  i plastycznego „Legendy i zabytki Mławy w ujęciu artystów” odebrali z rąk dyrekcji gimnazjum nagrody i wyróżnienia.

Zwycięzcy konkursu literackiego: „Historia rodzinnej pamiątki”

I miejsce – Natalia Pośpiech  Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Amelia Dziubińska Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Iwona Domańska – Szkoła Podstawowa nr 7

III miejsce – Zuzanna Domeradzka Szkoła Podstawowa nr 6

Wyróżnienia :

Aleksandra Jędrusik – Szkoła Podstawowa nr 6

Mikołaj Łatka – Szkoła podstawowa nr 6

Zwycięzcy konkursu plastycznego : „Legendy i zabytki Mławy w ujęciu artystów”

I miejsce – Patrycja Karsznia – Szkoła Podstawowa nr 7

II miejsce – Zuzanna Domeradzka – Szkoła Podstawowa nr 6

III miejsce – Julia Szczechowicz  Szkoła Podstawowa nr 4

III – Kinga Wolak Szkoła Podstawowa nr 4

Potem mogliśmy usłyszeć i zobaczyć młodzież gimnazjalną w dwóch formach musicalowych: „Kasa, kasa, kasa” oraz „Mama Mia”. Jako solistki wystąpiły  Karolina Napierska, Zuza Dzięgielewska i Oliwia Krokowska. Muzyczne formy przeplatały się z pokazami sportowymi drużyn piłki nożnej, ręcznej, koszykówki oraz pokazem gimnastycznym.  Gimnazjalistki świetnie zaprezentowały się również w gimnastyce tanecznej i układach. Zakończeniem tej części prezentacji był występ szkolnej grupy kabaretowej, który wykorzystując fragmenty znanych piosenek opowiadał o perypetiach uczniów w ciągu trzech lat pobytu w gimnazjum.

W drugiej części goście ze szkół podstawowych zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza z nich w stołówce szkolnej uczestniczyła w pokazie doświadczeń z przedmiotów przyrodniczych: fizyki, chemii, biologii i geografii. Poznali niektóre tajniki fizyki i chemii oglądając np. niespalający się 100 złotowy banknot, powiększenie w próżni ptysia, lub zbadać swoje kubki smakowe poprzez odgadywanie smaku różnych owoców. W tym czasie druga grupa szóstoklasistów sprawdzała swoją wiedzę w interaktywnym quizie, gdzie odpowiedzi należało udzielać poprzez sms wysyłany z telefonu komórkowego. Zwycięzcy konkursów otrzymali upominki,  po czym grupy zamieniały się miejscami.  Gospodarze pomyśleli również o poczęstunku. Przy wejściu do szkoły przygotowane były stoiska z daniami charakterystycznymi dla krajów, których języki nauczane są w gimnazjum.

JK

« 1 z 3 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500