Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Winny gwałtu Krzysztof O. skazany na 4,5 roku pozbawienia wolności


sad32-letni Krzysztof O. został przez mławską prokuraturę oskarżony o to, że 27 grudnia 2015 r. w salonie gier w Mławie grożąc pobiciem i zabiciem oraz używając przemocy polegającej na popychaniu i uderzaniu ręką w twarz oraz głową o ścianę doprowadził pokrzywdzoną kobietę do obcowania płciowego, a także w dniu 27 grudnia w salonie gier w Mławie grożąc pobiciem i zabiciem oraz używając przemocy polegającej na popychaniu i uderzaniu ręką w twarz oraz głową o ścianę usiłował wymusić od pokrzywdzonej nie ustaloną kwotę pieniędzy.


Krzysztof O. został zatrzymany 27 grudnia, a następnie postanowieniem Sądu Rejonowego w Mławie z dnia 29 grudnia 2015 r. tymczasowo aresztowany. Rozprawa potoczyła się w tzw. trybie konsensualnym. Jest to instytucja, o której mowa w art. 387 kpk, potocznie zwana dobrowolnym poddaniem się karze. Sąd może uwzględnić wniosek oskarżonego o wydanie wyroku skazującego, gdy okoliczności popełnienia przestępstwa nie budzą wątpliwości i cele postępowania zostaną osiągnięte mimo nieprzeprowadzenia rozprawy w całości.

W toku rozprawy oskarżony przyznał się w całości do zarzucanych aktem oskarżenia czynów. Oskarżony przestępstwa rozboju dopuścił się ponownie, wcześniej za tego typu przestępstwa był karany karą pozbawienia wolności.

– Przyznaję się w całości do zarzucanych mi czynów. Tego nie da się wyjaśnić. Chciałem tylko powiedzieć, że żałuję tego co zrobiłem.  To nie zrobiłem ja tylko alkohol – powiedział Krzysztof O.

Prokurator Marcin Bagiński wnioskował również o utrzymanie tymczasowego aresztowania dla oskarżonego Krzysztofa O.

– Kara żądana jest i tak z premią dla oskarżonego. Z karty karnej wynika, że zawsze jak pan wyjdzie popełnia pan przestępstwo. Dlatego nie mogę się zgodzić, żeby pan opuścił areszt śledczy . Moim zdaniem pan powinien tę karę odbyć. Może to pana uspokoi a nas wszystkich ustrzeże, że pan nie popełni ponownie przestępstw – mówił prokurator.

Sąd orzekając dla oskarżonego wyrok 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności wziął pod uwagę dobrowolne poddanie się karze i wyrażoną skruchę. Na poczet orzeczonej kary sąd zaliczył okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania. Postanowił również o podtrzymaniu tymczasowego aresztowania Krzysztofa O. do 31 maja br.

Po ogłoszeniu wyroku sędzia Leszek Borowski krótko go uzasadnił.

– Materiał dowodowy w sprawie nie budzi wątpliwości. Są zabezpieczone nagrania. Są też zeznania pokrzywdzonej. W ocenie sądu dowody te są w pełni wiarygodne i pozwalają na przyjęcie, że oskarżony dopuścił się popełnienia zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów. Ta inicjatywa oskarżonego, żeby wymierzyć mu karę w trybie art. 387 kpk  wszystkim nam umożliwiła uniknięcie wnikania w bardzo intymne i przykre okoliczności związane z tą sprawą. Pojęcie surowości czy łagodności kary jest pojęciem względnym, to w tej konkretnej sytuacji musimy powiedzieć, że kara jest stosunkowo łagodna. Oskarżony został ukarany w sposób odrobinę zaniżony w stosunku do jego rzeczywistej winy w związku z tym, że oskarżony poddał się karze w trybie art. 387 kpk.  i powiedział, że żałuje tego co się stało. Zasadniczym czynem który sądziliśmy jest czyn z punktu pierwszego ( aktu oskarżenia, tj. zgwałcenie – red.) ponieważ niewątpliwie jego szkodliwość  społeczna i dolegliwość dla pokrzywdzonej była znacznie większa niż czynu drugiego. Jest to kara uwzględniająca skruchę oskarżonego – uzasadniał sędzia Leszek Borowski.

Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżonemu przysługuje prawo wniesienia apelacji do Sądu Okręgowego w Płocku.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
pani
Gość
pani

panów gwałcących do kastracji

Men
Gość
Men

A co z paniami gwałcącymi? Jest jakaś prosta recepta?

pani
Gość
pani

oczywiście, takie panie też kwalifikują się do sterylizacji, aczkolwiek tu mamy przykład pana

Salih
Gość
Salih

Jaka jest kara za gwałt w Islamie? Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym. [al-Maida 5:33]

staton
Gość
staton

Z całym szacunkiem….ale proponuję mi tu nie mieszać do tego religii. Na szczęście u nas sądy są świeckie i niech tak zostanie.
A tak na marginesie Panie Salih to jakoś nie słyszałem by jakiemukolwiek wyznawcy islamu zamieszanemu w gwałty w Niemczech, jakikolwiek kali w jakimkolwiek meczecie, uciął maczetą jakąkolwiek część ciała. Więc przestań mi tu Pan bredzić farmazony.A może się czepisz tego że sama się o to prosiła bo burki nie miała?? Burak to tu jak widzę nam dopiero wyrasta.

Salih
Gość
Salih

Prawa są takie jakie wartości, którymi się kierujemy. Po co więc ubolewać, że gwałciciel jest traktowany łagodnie. Gwałty w niemcach jeśli nawet były, to sprawcy są karani według tam obowiązującego prawa i tyle.

ABC
Gość
ABC

„gwałty…jeśli nawet były”? A co insynuujesz? Że ich nie było? Jeśli coś ci się nie podoba w Polsce to droga wolna….

staton
Gość
staton

Jakimiś gównianymi wartościami kierowali się ci Twoi kumple w Niemczech, widocznie jaka wiara takie i wartości. I po co ni z gruszki ni z pietruszki wpierdziulasz się tu z islamem. Chcesz zabłysnąć…wejdź na słup wysokiego napięcia.

Ja
Gość
Ja

Wyroki boskie i sądowe są niezbadane, zwlaszcza gdy dotyczą kogoś znaczącego, np. syna polityka PSL. http://wpolityce.pl/kryminal/289794-skandalicznie-lagodne-wyroki-za-gwalt-zbiorowy-wsrod-oskarzonych-syn-prominentnego-polityka-psl

staton
Gość
staton

Ja tam bym mu dał mniejszy wyrok i w zawieszeniu. Zawiesiłbym go za jaja na wiadukcie nad torami kolejowymi.
I chyba czas by sądy przestały się usprawiedliwiać dlaczegóż to tak łagodne wyroki stosują. Jednym z kryteriów nałożenia kary w odpowiedniej wysokości powinna być zasada że kara zaspokaja społeczne poczucie sprawiedliwości i spełnia cel ogólnoprewencyjny. Jakoś cienko to widać w tym przypadku.

As
Gość
As

Oj Staton, ostrożnie. Są dane, że w takich sprawach sądy najczęściej orzekają karę w zawiasach.Choć podoba mi się sposób wykonania kary w zawieszeniu zaproponowany przez ciebie