Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracowity koniec miesiąca w straży pożarnej


slider strazPoszukiwania zaginionego mężczyzny, pożar obory, lasu i śmieci na cmentarzu oraz  wywrócony samochód osobowy – to bilans działań ratowniczych strażaków w minionym tygodniu.


25.04.2016 roku o godzinie 20.40 w miejscowości Turza Mała gmina Lipowiec Kościelny doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Osób poszkodowanych i zagrożonych nie było. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Turza Mała polegały na podaniu do wnętrza komina proszku gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru wyczyszczono przewód kominowy. Akcja trwała 45 minut.

26.04.2016 roku o godzinie 05.40 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru śmieci przy cmentarzu. Działania zastępu z OSP Kowalewo polegały na podaniu prądu wody w natarciu, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 1 godzinę 15 minut.

26.04.2016 roku o godzinie 09.00 w miejscowości Kowalewko gmina Strzegowo zastępy z JRG PSP Mława oraz OSP Dąbrowa, Kowalewo, Podkrajewo i Głużek uczestniczył w akcji poszukiwawczej mężczyzny w wieku 69 lat. Na prośbę Policji działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na przeszukaniu ok. 10ha krzaków i bagien. Po przeszukaniu terenu osoby zaginionej nie znaleziono. Akcja trwała 3 godziny 7 minut.

29.04.2016 roku o godzinie 17.50 w miejscowości Prusocin gmina Strzegowo doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Opel Astra, który znajdował się na prawym boku tarasując pas drogi pomiędzy miejscowościami Prusocin i Radzimowice. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Strzegowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz na stabilizacji pojazdu leżącego na boku przy pomocy klinów i pomocy w kierowaniu ruchem wahadłowym w miejscu zdarzenia. Po przybyciu na miejsce Pomocy Drogowej pojazd został zabrany i sprzątnięto pozostałości powypadkowe. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja.  Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy Opel Astra. Straty oszacowano na 8 tys. zł. Akcja trwała      1 godzinę 51 minut.

30.04.2016 roku o godzinie 16.36 przy ul. abpa Antoniego Nowowiejskiego w Mławie w wyniku prawdopodobnie podpalenia doszło do pożaru poszycia leśnego w młodniku oraz dwóch opon. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palące się poszycie i opony, aż do całkowitego ugaszenia. Akcja trwała 40 minut.

01.05.2016 roku o godzinie 21.09 w miejscowości Ostrów gmina Szreńsk doszło do pożaru budynku obory, w której znajdowały się krowy. Pożar powstał w pomieszczeniu przeznaczonym do schładzania mleka i obejmował myjkę ciśnieniową oraz sterownik do schładzania. Osób poszkodowanych nie było. Właściciel ugasił pożar przy pomocy wody przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Szreńsk i Rochnia polegały na sprawdzeniu spalonych urządzeń oraz przewietrzeniu pomieszczenia. Pożar nie przedostał się do innych pomieszczeń.  Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej w myjce ciśnieniowej. Spaleniu uległa myjka ciśnieniowa, sterownik urządzenia do schładzania mleka, okopceniu uległy ściany w pomieszczeniu. Straty oszacowano na 1,5 tys. zł., w tym budynki 0,5 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku z wyposażeniem i inwentarzem (25 krów). Wartość uratowanego mienia oszacowano na 80 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 23 minuty.

oprac: JK

źródło:PSP Mława  mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x