Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rozpoczęły się wzmożone kontrole policji – będą trwały do 3 maja


slider2Przed nami  długi, majowy  weekend. Jak zwykle w tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. W trosce o bezpieczeństwo, policja zapowiada wzmożone kontrole.Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na mazowieckich drogach ruszają już dziś (29 kwietnia) od godz. 14:00 i potrwają do 3 maja. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Kontrolować będą również stan trzeźwości kierujących.

Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni, mławska drogówka sprawdziła trzeźwość ponad 570 kierujących. Pomimo systematycznych akcji, wciąż niestety nie brakuje nietrzeźwych za kierownicą. 28 kwietnia o godz. 20:15 w miejscowości Wasiły, gm. Dzierzgowo, interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Golf. Zbigniew Sz. lat 59, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Policjanci zapowiadają także surowe i bezwzględne kary dla piratów drogowych. Jeszcze przed weekendem, 28 kwietnia wieczorem, w miejscowości Wiśniewo, prawo jazdy stracił 32- letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna jechał vw passatem na terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Poza utratą prawa ujazdy,  został ukarany mandat w wysokości 400 złotych.

Policja apeluje o przekazywanie informacji, dotyczących piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Pamiętajmy, że nawet najlepiej zaplanowane działania policji, nie zastąpią rozsądku i ostrożności na drodze oraz kultury jazdy.

Podczas wyjazdów weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze. Pogoda podczas majowego weekendu nie zapowiada się pod tym względem optymistycznie. Musimy się liczyć z opadami, a to jak wiemy pogarsza widoczność i znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdów. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o:

1.Dobry stan techniczny pojazdu.
2. Dokładne zaplanowanie trasy podróży, uwzględniające prognozy pogody.
3.Dobry stan psychofizyczny kierowcy (siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci i trzeźwi!)
4. Zapewnienie sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce – nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
5. Przerwy w podróży. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić  co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.

  1. Bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych ale i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

 Policjanci przypominają o obowiązujących zakazach poruszania się po drogach pojazdów ciężarowych. W czasie weekendu majowego przepis ten obowiązuje: 30.04 (sobota) i 02.05 (poniedziałek) w  godz. 18-22 oraz 01.05 (niedziela) i 03.05 (wtorek) w godz. 8 -20.

oprac: JK

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500