Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozpoczęły się wzmożone kontrole policji – będą trwały do 3 maja


slider2Przed nami  długi, majowy  weekend. Jak zwykle w tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. W trosce o bezpieczeństwo, policja zapowiada wzmożone kontrole.


Wzmożone działania prewencyjno – kontrolne na mazowieckich drogach ruszają już dziś (29 kwietnia) od godz. 14:00 i potrwają do 3 maja. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Kontrolować będą również stan trzeźwości kierujących.

Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni, mławska drogówka sprawdziła trzeźwość ponad 570 kierujących. Pomimo systematycznych akcji, wciąż niestety nie brakuje nietrzeźwych za kierownicą. 28 kwietnia o godz. 20:15 w miejscowości Wasiły, gm. Dzierzgowo, interweniujący patrol zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem marki VW Golf. Zbigniew Sz. lat 59, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu.

Policjanci zapowiadają także surowe i bezwzględne kary dla piratów drogowych. Jeszcze przed weekendem, 28 kwietnia wieczorem, w miejscowości Wiśniewo, prawo jazdy stracił 32- letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna jechał vw passatem na terenie zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Poza utratą prawa ujazdy,  został ukarany mandat w wysokości 400 złotych.

Policja apeluje o przekazywanie informacji, dotyczących piratów drogowych i nietrzeźwych kierujących. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 997. Pamiętajmy, że nawet najlepiej zaplanowane działania policji, nie zastąpią rozsądku i ostrożności na drodze oraz kultury jazdy.

Podczas wyjazdów weźmy też pod uwagę warunki pogodowe na drodze. Pogoda podczas majowego weekendu nie zapowiada się pod tym względem optymistycznie. Musimy się liczyć z opadami, a to jak wiemy pogarsza widoczność i znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdów. Niezachowanie odpowiedniego odstępu, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych czy nieustępowanie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny tragedii na drodze.

Przed wyjazdem w trasę zadbajmy o:

1.Dobry stan techniczny pojazdu.
2. Dokładne zaplanowanie trasy podróży, uwzględniające prognozy pogody.
3.Dobry stan psychofizyczny kierowcy (siadając za kierownicą bądźmy wypoczęci i trzeźwi!)
4. Zapewnienie sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce – nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
5. Przerwy w podróży. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić  co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.

  1. Bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi przestrzegając przepisów drogowych ale i pamiętając o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze.

 Policjanci przypominają o obowiązujących zakazach poruszania się po drogach pojazdów ciężarowych. W czasie weekendu majowego przepis ten obowiązuje: 30.04 (sobota) i 02.05 (poniedziałek) w  godz. 18-22 oraz 01.05 (niedziela) i 03.05 (wtorek) w godz. 8 -20.

oprac: JK

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x