Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zespół Szkół nr 1 w Mławie uruchamia nowy kierunek kształcenia w technikum


Nie od dziś wiadomo, że zadaniem kształcenia w technikach i szkołach zawodowych jest zapewnienie uczniom jak najwyższego prawdopodobieństwa znalezienia zatrudnienia.


Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy zarówno tego lokalnego, jak i ogólnopolskiego w Zespole Szkół nr 1 w Mławie uruchomiony zostaje nowy kierunek technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Profil ten jest odpowiedzią na aktualne potrzeby gospodarki, wywołane m. in. wzrostem wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

1Zespół Szkół nr 1 w Mławie od niemalże 70. lat kształci fachowców, z powodzeniem odnajdujących się na rynku pracy. W ofercie edukacyjnej szkoły aktualnie znajdują się także inne atrakcyjne kierunki kształcenia. Młodzież uczy się tu w 4-letnim technikum o profilach: informatycznym, elektrycznym, budowlanym i organizacji reklamy oraz w 3-letniej zasadniczej szkole zawodowej, na kierunku monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

2Kształcenie w technikum to doskonały wybór dla tych absolwentów gimnazjum, którzy chcą pozostawić sobie otwartą drogę w przyszłości. Po ukończeniu takiej szkoły mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych, w szkołach policealnych, jak również, podjąć pracę w przedsiębiorstwach i instytucjach związanych z ukończonym kierunkiem kształcenia. Taki wybór daje absolwentom Zespołu Szkół nr 1 w Mławie wysoka zdawalność egzaminów zawodowych oraz równie wysoka zdawalność egzaminu maturalnego. Na tak dobre wyniki osiągane przez uczniów „budowlanki” mają wpływ m. in. nowoczesne wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego i warsztatów szkolnych, wykwalifikowana kadra dydaktyczna oraz konkursy czy wyjazdy dodatkowo zapoznające uczniów z dany profilem kształcenia. Z kolei wysoki wynik osiągany przez uczniów na egzaminie dojrzałości, to poza pracą na lekcjach, również możliwość udziału w lekcjach interdyscyplinarnych, spotkania ze znanymi ludźmi, lekcje językowe z obcokrajowcami, konkursy szkolne, międzyszkolne i ogólnopolskie, w których niejednokrotnie, z powodzeniem startują uczniowie szkoły.

3Zastanawiając się nad wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, warto wziąć pod uwagę możliwości jakie daje opisane powyżej kształcenie zawodowe np. w Zespole Szkół nr 1 w Mławie. Dobrym sposobem na poznanie szkoły, jest także odwiedzenie strony internetowej oraz facebookowego fanpage, gdzie zamieszczane są informacje nie tylko dotyczące kształcenia czy rekrutacji, ale również wydarzenia i osiągnięcia m. in. kulturalne, sportowe, charytatywne, pozwalające dostrzec pełen obraz społeczności szkolnej.

Reklama: Artykuł sponsorowany przygotowany przez Zespół Szkół Nr 1 w Mławie

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x