Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańcy chcą sygnalizacji świetlnej na ulicy Nowowiejskiej


slider111Ponad tysiąc podpisów zebrali mieszkańcy powiatu, którzy zmagają się z trudnościami związanymi z przejściem i przejazdem przez skrzyżowanie ulicy Nowowiejskiej w Mławie z drogą krajową nr 7. Według nich rozwiązaniem problemu jest zbudowanie sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu.


Pani Anna Rząp z Nowej Wsi i pan Zdzisław Bukowski z Dębska osobiście przybyli na odbywającą się wczoraj (28 kwietnia) sesję rady powiatu, aby w imieniu ponad tysiąca mieszkańców zwrócić się do starosty i radnych o wsparcie takiej inicjatywy. W apelu adresowanym do starosty, a rozdanym wszystkim radnym czytamy:

„ W/w skrzyżowanie należy do najbardziej niebezpiecznych na terenie naszego powiatu, słaba widoczność przy wyjeździe z drogi podporządkowanej, wzmożony ruch na drodze krajowej nr 7, łuk drogi, utrudnia kierowcom jadącym ulicą Nowowiejską przejazd na drugą stronę skrzyżowania. Każdego dnia czujemy się zagrożeni co potwierdza liczba zebranych podpisów (ponad tysiąc) mieszkańców naszego powiatu.”

„Nadmieniamy iż wystąpiliśmy o wsparcie naszej inicjatywy do Panaslieder112 Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego i w odpowiedzi otrzymaliśmy pełne poparcie i zadeklarowaną pomoc w realizacji przedsięwzięcia i informację, iż ulica Nowowiejska na wspomnianym odcinku jest drogą powiatową i inicjatorem realizacji danej inwestycji winien być odpowiedni organ, w tym przypadku Starostwo Powiatowe w Mławie”

Inicjatywa mieszkańców spotkała się z pełną akceptacją władz powiatu. Natychmiastowe poparcie dla takiego rozwiązania zadeklarowała wiceprzewodnicząca rady powiatu Elżbieta Bieńkowska, a starosta Włodzimierz Wojnarowski zaproponował, żeby zapis o budowie sygnalizacji świetlnej na ulicy Nowowiejskiej wprowadzić do uchwalonego już przez radnych podczas wcześniejszego punktu obrad Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli dla Powiatu Mławskiego na lata 2016 – 2018. Z kolei radny Tomasz Chodubski poddał myśl, żeby komisja Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Transportu i Dróg opracowała stanowisko, które wesprze starostę w rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad w Warszawie – zarządcą drogi krajowej nr 7.

Przewodniczący rady powiatu Henryk Antczak wyraził wątpliwości czy możliwe jest wprowadzenia na tej sesji zmian do uchwalonego wcześniej programu, a proponowanych przez starostę. Ostatecznie radni przyjęli  propozycję przewodniczącego rady, aby sprawą zajął się na tym etapie starosta Włodzimierz Wojnarowski.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
5 lata temu

Chęci są ale zabraknie im odwagi nasze władze o nas jak są wybory a potem to …..

Mango
Mango
5 lata temu

Brawo dla burmistrza. Popieram i idźcie z tym do starosty. Też mi pomoc …ale wrażenie świetne. Będzie tak jak z kotłowniom na wólce co dymi ludziom … burmistrz mówi że to wina starosty, starosta że ochrony środowiska, a co to ludzi obchodzi gdy sprawa nie załatwiona?

Mla
Mla
5 lata temu

Do popierania słusznych spraw nasze władze są bardzo ochocze. Zobaczymy jak pójdzie z wyłożeniem na to pieniędzy. Nie wierzę że z Warzszawy coś dadzą, bo według nich już niedługo ten odcinek siódemki przekażą miastu, gdy będzie nowa trasa. A starosta dba żeby starczyło na jego „skromną” pensję, a nie na jakieś tam światła.

Witek
Witek
5 lata temu

Te światła już dawno tam powinny być. Pokonanie „siudemki” w tym miejscu grniczy z cudem

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x