Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Sukces mławskich pływaków na własnym basenie. Łyczek liderką


Słoneczne ogrody Mława

Dwudniowe zawody o puchar burmistrza Mławy przeszły do historii. Wyjątkowo udane dla reprezentantów Płetwala, przyniosły imponującą zdobycz medalową. Gospodarze zdobyli aż 26 krążków, po więcej sięgnęli przedstawiciele tylko ośmiu klubów.

Zgodnie z oczekiwaniem liderką mławian okazała się Andżelika Łyczek. Medalistka mistrzostw Polski, a jednocześnie reprezentantka naszego kraju, potwierdziła swoją wielką klasę. W swoim koronnym stylu grzbietowym sięgnęła po dwa złote medale, wygrywając zmagania zarówno na 50, jak i 100 metrów. Nie dała szans rywalkom także w rywalizacji na 50 metrów stylem motylkowym.

A to nie wszystkie jej indywidualne laury. Wywalczyła srebro na 100 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 50 metrów stylem dowolnym. Nie zawiodła także w sztafetach – sięgając z koleżankami po laury zarówno na 4×50 metrów stylem dowolnym, jak i 4×50 metrów stylem zmiennym (srebro i brąz).

Wspólnie z nią w drużynie płynęły Maja Bużycka, Anna Powązka i Urszula Szymańska. Wszystkie  walczyły dzielnie w indywidualnych próbach. Ula zdobyła cztery krążki, Anna  cieszyła się z trzech. To nie jedyni  multimedaliści wśród gospodarzy. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Szczepański, natomiast o srebro i brąz postarał się jego starszy brat Bartosz.

Nie można zapomnieć o srebrze Pauliny Butryn na 50 metrów stylem klasycznym, brązie Zuzanny Domeradzkiej na 50 metrów stylem klasycznym oraz medalu w takim samym kolorze Kaliny Ossowskiej na 100 metrów stylem klasycznym.

W mławskiej imprezie wystartowało ponad 400 zawodników z 31 klubów. W klasyfikacji medalowej triumfowali zawodnicy Wodnika Bielsk Podlaski, natomiast w punktowej Kormorana Olsztyn. W tym drugim zestawieniu Płetwal z dorobkiem 618 oczek uplasował się na piątej pozycji.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500