Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zielone światło dla kładki na Wólce


slider2Skuteczna interwencja poseł Anny Cicholskiej (PiS) w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa – gdy burmistrz opracuje koncepcję budowy kładki dla pieszych zlokalizowanej w okolicy dawnego przejazdu kolejowego w ulicy Kościuszki, jest szansa na jej budowę jak też dofinansowanie tej inwestycji przez ministerstwo.


Na wczorajszej sesji rady miasta burmistrz Sławomir Kowalewski odczytał stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa wystosowane po spotkaniu zorganizowanym przez poseł Annę Cicholską  z przedstawicielami  ministerstwa i PKP PLK S.A , które miało miejsce 2 marca br. w Warszawie. Na tym spotkaniu burmistrz przedstawił prośbę o przywrócenie ruchu kołowego i pieszego na zamkniętym przejeździe kolejowym w ulicy Kościuszki. Taką bowiem wolę wyrazili radni miejscy na sesji w dniu 1 marca br. stając na stanowisku, że wskazane jest przywrócenie nie tylko ruchu pieszego, ale też kołowego.

„Przywrócenie ruchu na zamkniętym przejeździe w ciągu ulicy Kościuszki nie jest możliwe ze względów bezpieczeństwa.” – takie stanowisko zajęło ministerstwo, odrzucając możliwość ponownego otwarcia przejazdu i przejścia dla pieszych w poziomie torów. Jednocześnie ministerstwo dopuściło możliwość wybudowania kładki dla pieszych lub innego obiektu nad linią kolejową. Warunkiem jest opracowanie koncepcji obiektu, a na jej podstawie oszacowanie kosztów inwestycji.

– Możliwa jest budowa w ciągu ulicy Kościuszki lub innej pobliskiej lokalizacji przejścia przez tory w formie kładki dla pieszych. W pierwszej kolejności jednakże miasto Mława musi opracować i przedstawić koncepcję obiektu. Umożliwi to oszacowanie potencjalnego kosztu przedsięwzięcia i wymaganych wkładów finansowych stron  co z kolei pozwoli na określenie możliwości realizowania przedsięwzięcia. Na tym etapie również Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa będzie mogło się wypowiedzieć co do możliwości ewentualnego dofinansowania budowy obiektu ze środków budżetowych. Ze swojej strony PKP PLK S.A zadeklarowała pomoc podczas opracowania koncepcji kładki. Jednocześnie podkreślono, że w przypadku planowania większego obiektu budowlanego np. wiaduktu drogowego realny koszt inwestycji będzie musiał zostać pokryty przez miasto Mława – odczytywał pismo ministerstwa burmistrz Kowalewski.

Decyzja o zleceniu opracowania koncepcji jest już podjęta.

 – Poprosiłem naczelnika Wydziału Rozwoju i Inwestycji Krzysztofa Jarosa o przygotowanie specyfikacji w sprawie ogłoszenia i wyłonienia firmy, która opracuje tę koncepcję, żebyśmy dowiedzieli się jaka będzie lokalizacja obiektu – mówimy o kładce dla ruchu pieszych  z uwzględnieniem możliwości korzystania z tej kładki przez osoby niepełnosprawne i seniorów –  poinformował burmistrz Sławomir Kowalewski.

Przypomnijmy. Przejazd kolejowy i przejście dla pieszych w ulicy Kościuszki został zamknięty w dniu 4 lutego br. Jest to skutek oddania do użytku wiaduktów na ulicach Sienkiewicza i Piłsudskiego. Przeciwko tej decyzji protestowali mieszkańcy Wólki m.in. w dniu 8 lutego przy zamkniętym przejeździe kolejowym. Ustalenie, że ten przejazd kolejowy zostanie zamknięty było uzgodnione przez ówczesne władze miasta i PKP w 2005 roku, choć radna Pszczółkowska do dziś twierdzi, że nic o tym nie wiedziała. Przez ostatnie 10 lat obecnemu burmistrzowi Mławy nie udało się tych ustaleń zmienić, ani uzyskać zgody na inne rozwiązania np. budowę kładki dla pieszych. Dopiero po zamknięciu przejazdu i protestach mieszkańców nastąpił jakiś przełom w sprawie i pojawia się zielone światło dla budowy kładki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
8 lata temu

Mam nadzieje, że pomyślą również o ślimaku dla rowerów i wózków dla dzieci i niepełnosprawnych. To lepsze niż wiecznie nie działające windy.

As
As
8 lata temu

10 lat ludzie się nie upominali bo był otwarty przejazd. a burmistrz wraz z ulubionym byłym posłem nawet palcem nie kiwnęli. Teraz, gdy ludzie się wkurzyli kładka będzie przed wyborami i gites.

...
...
8 lata temu

Burmistrz jest specem od projektów, ma dobrego, znajomego projektanta (tyle projektów wykonanych bezsensownie), a więc chyba nie będzie z tym problemu i kładka powstanie.
Jak widać chcieć to móc czy też dla chcącego nic trudnego.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x