Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Wszyscy jesteśmy biało – czerwoni” – harcerska akcja na Dzień Flagi


bialo-czerwoniKomenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mławie zaprasza na piknik pod hasłem „Wszyscy jesteśmy biało – czerwoni”, który odbędzie się na terenie parku oraz estrady bezpośrednio po zakończeniu uroczystości patriotyczno – religijnych.


W ramach narodowego święta oraz w nawiązaniu do Dnia Flagi, przypadającego dzień wcześniej, 2 maja, przygotowanych zostało wiele atrakcji, z których będą mogły skorzystać całe rodziny.

Piknik rozpoczniemy od wspólnego zdjęcia na placu przez Pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, zgromadzonym rozdane zostaną białe i czerwone kartki, które złożymy w wizerunek polskiej flagi.

Przy estradzie zostanie umieszczona ścianka wspinaczkowa. Pod hasłem „Wspinamy się po biało- czerwoną” zachęcamy dzieci (po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców, opiekunów), młodzież ale i dorosłych do wypróbowania swoich sił.

Dla osób zainteresowanych nauką pierwszej pomocy przewidziano mini grę medyczną. Zabawa z nauką zakończy się finałem dla najlepszych osób, który rozegrany zostanie na estradzie. Dla zwycięzców – nagrody.

Inne atrakcje to malowanie orła – godła RP, malowanie twarzy, lepienie z modeliny, turniej wiedzy. Dla chętnych drużyn Street Soccer, turniej w piłką nożną z atrakcyjnymi nagrodami.

Punktualnie na 15.00 zapraszamy wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu na plenerowy aerobik.

O 17.00 pierwszy koncert na estradzie w parku, zapraszamy na koncert piosenek znanego barda, Jacka Kaczmarskiego. To poeta, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek. Znany głównie dzięki piosenkom o tematyce historycznej (Rejtan, Sen Katarzyny II, Lekcja historii klasycznej) i społeczno-politycznej (Mury, Nasza klasa, Obława).

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do udekorowania naszych posesji w barwy narodowe, rozwieśmy biało czerwone flagi, okażmy naszą dumę narodową eksponując barwy narodowe.

Harcerska akcja zostanie współfinansowana ze środków budżetu Miasta Mława w ramach ogłoszonego przez Burmistrza Miasta Mława otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie działań na rzecz kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury w 2016 r.

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x