Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marek Kiełbiński Czas na posła z Mławy 13 października głosuj na 13
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

W „EKONOMIKU” spotkanie autorskie z Jerzym Kostowskim


sliderBiblioteka szkolna Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie zorganizowała  25 kwietnia 2016 r  dla uczniów klas humanistycznych (Ih i IIh) spotkanie z Jerzym Kostowskim, autorem książki „Przywilej wyboru” z pogranicza psychologii i filozofii, o tym jak żyć twórczo     i szczęśliwie, wykorzystując swoje talenty. Ilustracje do książki wykonała Katarzyna Ślusarska, a wierszami każdy rozdział opatrzyła Małgorzata Marenin.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Autor książki okazał się wybitnym i wspaniałym mówcą inspirująco-motywującym. Zachęcał młodzież do zainteresowania się posiadanymi talentami (wg teorii opracowanej przez M. Buckinghama i D. O. Cliftona), które pomagają osiągnąć to,    co sobie będą umieli tylko wymarzyć.  Przekonywał uczniów, aby umiejętnie wykorzystali posiadane talenty do urzeczywistnienia swoich najpiękniejszych marzeń.

Opowiadał o swoich pięciu dominujących talentach, którymi są: umiarkowanie, indywidualizacja, pryncypialność, odpowiedzialność i rozwaga. Przedstawił również swoje  zainteresowania psychologiczne, które spowodowały, że przezwyciężył wreszcie własne poczucie niskiej wartości (które według autora może mieć podłoże rodzinne).

Przekonywał młodzież, że jeśli lepiej zrozumieją siebie, to ich wpływ na innych ludzi będzie o wiele większy, a tym samym ich życie stanie się o wiele bardziej wartościowe, co przełoży się przełoży się na szacunek i poważanie otoczenia.

Gość wszystkim życzył satysfakcji z pomagania innym, zadowolenia i radości z własnego życia, którego twórcami są sami.

Inicjatorką i organizatorką spotkania była Elżbieta Kwiatkowska – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie.

Źródło: ZS nr 4

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500