Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obecna Akademia. Nasi biegacze aktywni w maratonie


sliderPrzez dwa dni Warszawa była polską stolicą biegania. W sobotę 23 kwietnia rozegrano wyścigi dla dzieci z klas IV – VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Natomiast dobę później odbył się bieg na 10 km, a przede wszystkim czwarta odsłona Orlen Warsaw Maraton. 


Pierwszego dnia trzymaliśmy kciuki za reprezentantów Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej. Dzieci z Mławy pokazały się z bardzo dobrej strony. W zmaganiach uczestniczyło ponad 3 tysiące młodych zawodników. Najmłodsi mieli do pokonania 900 metrów, natomiast w przypadku uczniów klas szóstych szkół podstawowych i gimnazjalistów, dystans wydłużał się o pięćset metrów.

Wszyscy mławianie ukończyli zmagania, plasując się w połowie stawki każdego ze swoich biegów. Poza jednym wyjątkiem – uczennica SP nr. 6 Natalia Malikowska,  prowadzona na co dzień przez Elżbietę Reks, ukończyła zmagania w ścisłej czołówce swojej kategorii wiekowej.

Obecni mławianie

 Naszych reprezentantów nie zabrakło także na innych imprezach rozegranych w stolicy. W biegu na 10 kilometrów najlepiej spisał się Konrad Nosarzewski. Poprawiony rekord życiowy sprawił, że ukończył zmagania na 34. pozycji. Wśród Polaków, bo na starcie nie zabrakło cudzoziemców, był czternasty. Wyprzedził innych biegaczy pochodzących z terenu naszego powiatu, m.in. Pawła Łusiaka,  Witolda Błazińskiego, Arkadiusza Zdunkiewicza, Andrzeja Litkę, Joannę Raszkowską, Szymona Walasińskiego, Artura Cybulskiego, Szymona Zakrzewskiego, Tomasza Osolińskiego, Marka Maranowskiego, Marcina Ziemieckiego, Przemysława Czapskiego, Dianę Wtulich, Paulinę Gutowską i Weronikę Welenc.

Biegacze z powiatu mławskiego walczyli także w maratonie. Najlepiej poszło Andrzejowi Marciniakowi, który uplasował się na 555. miejscu. Odcinek o długości ponad 42 km pokonali także m.in. Łukasz Pagórski, Andrzej Nowak, Łukasz Wiśniewski, Adam Piotrkowski, Jerzy Grzebski, Robert Breński, Mariusz Wrotny oraz Mariusz Zadora.

RS

foto:MAL-MKLA Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x