Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańcy Cegielni Lewickiej posprzątali swój kawałek Ziemi


sliderMieszkańcy Cegielni z werwą i zapałem przyłączyli się do Światowego  Dnia Ziemi. Posprzątali  tereny wokół swojej miejscowości, a zwłaszcza często uczęszczaną przez mławian drogę prowadząca nad Zalew Ruda od strony tamy.


Wyrzucający śmieci, jak się okazało mają bujną wyobraźnie – zebrano butelki plastykowe, szklane, całe worki wypełnione miałem węglowym, resztki budowlane, opakowania po lodach, chipsach… opony, a nawet całe nadkole od ciężarowego auta. W akcji uczestniczyło kilkadziesiąt osób.

Aktywne dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki oraz gadżety przekazane z Nadleśnictwa Dwukoły. Nadleśnictwo oraz firma Novago Sp. z o.o. przekazali  worki na śmieci oraz rękawiczki. Kilkanaście świeżo posadzonych drzewek ozdobi plac spotkań. Na tymże placu po zakończeniu akcji zbierania śmieci mieszkańcy wraz z zaroszonymi gośćmi bawili się przy dźwiękach zespołu Twister. Mieszkańcy Cegielni Lewickiej dziękują wszystkim osobom, firmom, instytucjom, zespołowi  za pomoc. Do zobaczenia za rok na Dniu Ziemi i sprzątaniu świata!

 Źródło: Agnieszka Dębska

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XL
XL
7 lata temu

Bardzo dobra i potrzebna akcja. Gratulacje dla organizatorów. Dobry przykład dla innych miejscowości.

Brawo Ja
Brawo Ja
7 lata temu

Brawo akcja ale i brawo pan Kamil ! Akcja akcją ale bezpieczeństwo przede wszystkim! Przy takiej ilości osób (chociaż tak na prawdę to nie widać tych dziesiątek?) to nie tylko dzieci są zagrożone ale i dorośli.

A.G
A.G
7 lata temu
Reply to  Brawo Ja

na załączonych fotkach jest 1 z grup zbierających niestety nie wszyscy na takie akcje zabierają aparat by pokazać ile ich naprawdę jest . bo nie w tym oto chodziło . Pozdrawiam

Kamil
Kamil
7 lata temu

Piękna akcja ale zapomniano o bezpieczeństwie jej uczestników. Wszyscy, w tym dzieci, poruszają się po drodze powiatowej bez żadnych zabezpieczeń. Gdzie żółte kamizelki ?

czytelnik
czytelnik
7 lata temu
Reply to  Kamil

Zawsze znajdzie się ktoś taki co przyczepi się do głupot.Sprzątać to nie ma komu ale czepiać sie to zawsze sie znajdzie taki Pan Kamil, ludzie poświęcili czas wykazali chęci żeby sprzątac po innych brudasach i to się chwali a dzieci jak widać były pod opieką dorosłych. Brawo Cegielnia !!

Kamil
Kamil
7 lata temu
Reply to  czytelnik

To nie jest czepianie się ale przyjacielska rada. Akcja piękna i godna naśladowania a przy tym integruje mieszkańców. Jednak zbierano śmieci w obrębie pasa drogowego również poza obszarem zabudowanym gdzie samochody mogą jeździć 90 km/h. trzeba uderzyć się w pierś – zabrakło wyobraźni i nic nie usprawiedliwia organizatorów akcji. Było bardzo niebezpiecznie. Kamizelka to dziś nie problem – 5 zł w sieciówce.

A.G
A.G
7 lata temu
Reply to  Kamil

jedna z osób wyznaczona była do informowania dzieci jak i dorosłych o zbliżających się autach. informowała również przejezdnych przez podniesienie ręki o zagrożeniu . ale jeśli Pan Kamil ma ochotę wyposażyć naszą skromną miejscowość w koszulki odblaskowe np. z napisem Cegielnia Lewicka ZAPRASZAMY do kontaktu. miło było słyszeć od mijających nas ludzi którzy przez otwarte okna samochodów mówili „SUPER AKCJA TAK TRZYMAĆ” jeszcze raz zapraszamy p Kamila może za rok do wspólnej zbiórki

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x