Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Druga rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II


jp2

Obraz „Jan Paweł II” – artysta malarz Zdzisław Kruszyński, Galeria Z, źródło: UM Mława


Urząd Miasta Mława zaprasza do uczczenia drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II.

W Kościele Świętej Trójcy, 27 kwietnia (środa) o godz. 17.00 odbędzie się Msza Św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, celebrowana przez Biskupa Pomocniczego Diecezji Płockiej Mirosława Milewskiego. Biskup wraz z młodzieżą odmówią modlitwę przy relikwiach Wielkiego Polaka w nawie bocznej kościoła. Po Mszy św. Stowarzyszenie Pontyfikat Jana Pawła II zaprasza do wspólnej modlitwy przy Pomniku Jana Pawła II, Honorowego Obywatela naszego miasta, gdzie złożone zostaną kwiaty oraz zgromadzeni zaśpiewają ulubioną oazową pieśń papieża – „Barkę”.

Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II – uroczystość religijna, która miała miejsce 27 kwietnia 2014 w Watykanie na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże – Jan XXIII oraz Jan Paweł II – zostali ogłoszeni świętymi Kościoła katolickiego. Uroczystościom przewodniczył papież Franciszek, wśród celebransów obecny był także emerytowany papież senior – Benedykt XVI.

Źródło: UM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x