Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Srebro i brąz w Senec dla Michała Węglickiego


sliderSiłowanie na rękę określane z angielskiego „ armwrestling” to cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością, a przy tym bardzo widowiskowy i emocjonujący rodzaj sportu. Od kilku lat w międzynarodowej czołówce „siłaczy” swoje stałe miejsce ma mieszkający w Mławie 28-letni Michał Węglicki.


W dniach 1- 3 kwietnia br. w miejscowości Senec (Słowacja) odbyły się zawody Senec hand 2016. Były to zawody o randze pucharu Europy, z udziałem światowej czołówki  armwrestlingu. Nasz reprezentant Michał Węglicki w kategorii wagowej do 95 kg. zajął  drugie miejsce w siłowaniu na rękę prawą, a trzecie na lewą.

– To trudne zawody. Było bardzo dużo dobrych zawodników ze światowej czołówki. W mojej kategorii wagowej był najwyższy poziom. Zanim dotarłem do strefy medalowej stoczyłem 5 walk, niektóre z nich było naprawdę wyczerpujące, ale udało mi się wygrać z aktualnym mistrzem świata. Zabrakło jednak trochę sił, żeby zdobyć pierwsze miejsce – opowiada Michał Węglicki.

JK

Klasyfikacja w kategorii  Senior 95 kg (ręka lewa)

1.DOBROVIC RADOSLAV. Słowacja
2. GROCHOWSKI MARIUSZ. Polska
3. WĘGLICKI MICHAŁ. Polska

Klasyfikacja w kategorii  Senior 95 kg (ręka prawa)

1.BABAYEV RUSTAM. Ukraina
2. WĘGLICKI MICHAŁ. Polska
3. GASPARINI ERMES.Włochy

slider2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
xy
xy
6 lata temu

Szacun panie Michale

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x