Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak już masz czas wolny, co z nim począć w Mławie?


DSC_0001Niedawno odwiedziła mnie znajoma z Warszawy. Idziemy w niedzielne przedpołudnie przez mławski rynek. – Co tu u was tak pusto? Co robicie kiedy macie czas wolny? Gdzie chodzicie w weekendy? – zapytała. – Jedni sobie sami organizują czas tutaj, według własnej pomysłowości, inni jeżdżą do dużych miast – odpowiedziałem, znacznie upraszczając sprawę. Jednak bardziej dokładnie analizując tę kwestię, trzeba stwierdzić, że w samej Mławie i okolicach mamy wcale nie mało możliwości różnego rodzaju rekreacji i wypoczynku. Wachlarz możliwości jest jeszcze szerszy teraz, kiedy ze względu na aurę można w większym stopniu korzystać z wypoczynku na świeżym powietrzu.


Już widzimy biegających czy jeżdżących na rowerach wzdłuż Alei Marszałkowskiej i w okolicach ulicy Krajewo. Mławianie ochoczo uprawiają także nordic walking i kąpią się nad zalewem Ruda. Ten ostatni bywa często wybierany na grillowanie. Oczywiście cały czas dostępny jest także mławski basen, który również cieszy się dużą popularnością. Nie należy zapominać także o mławskim parku, gdzie udają się całe rodziny. Ze spacerów po miejskim ogrodzie korzystają także seniorzy.

Oczywiście są też inne formy spędzania wolnego czasu, aktualne niezależnie od pory roku. Wszelkiej maści lokale gastronomiczne są odwiedzane zarówno przez młodych jak i bardziej dojrzałych mławian. W mieście jest sporo restauracji, pizzerii, kebabowni. Brakuje może jedynie kawiarni z prawdziwego zdarzenia. Młodzi mają też gdzie potańczyć, bo w samej Mławie i niedaleko od niej są miejsca, w którym można się wyszaleć na parkiecie. Tam właśnie w weekendy wybierają się mniej lub bardziej zorganizowane grupy.

Oczywiście należy jeszcze napisać o ofercie kulturalnej i rozrywkowej, którą dają nam – w większości finansowaną z naszych podatków – takie jednostki jak np. Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji czy Państwowa Szkoła Muzyczna. Choć nie zawsze uda się trafić z repertuarem, to wiele imprez organizowanych przez wspomniane instytucje przyciąga dużo ludzi. Zainteresowaniem cieszą się organizowane przez PSM operetki czy inne wydarzenia, np. ostatni występ Iwony Sobotki. Dużą publiczność przyciąga do mławskiego kina teatr z udziałem znanych w Polsce aktorów (choć ostatnio jeden spektakl odwołano z powodu braku dostatecznej liczby chętnych). W końcu – po zmianie na cyfrowe – dużą frekwencją cieszy się mławskie kino.
Z całą pewnością dużo osób przyciągnie majowa gala disco-polo (wejściówki są płatne), gdzie wystąpi m.in. zespół Weekend , a także lipcowe Dni Mławy. W tym ostatnim przypadku za bilety nie musimy płacić, a od kilku lat do naszego miasta przyjeżdżają gwiazdy wielkiego formatu – w tym roku będzie m.in. Enej, Happysad i Red Lips.

A zatem choć ulice naszego miasta w niedzielę są zazwyczaj puste, to nie znaczy, że mławianie się nie bawią, nie relaksują. Bo w Mławie i okolicach jest w czym wybierać. Zachęcamy zatem wszystkich do mniej lub bardziej aktywnego wypoczynku w naszym mieście.

TW

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
5 lata temu

nooooo…….nie do końca jest tak pięknie. W lesie pełno śmieci i aż przykro się robi (czytaj art.), w parku brak drzew i jakoś smutno, na basenie można zderzyć się z g…. jak wypoczywać panowie włodarze….jak??

xs
xs
5 lata temu
Reply to  staton

ale „pigalak” jest:)

SX
SX
5 lata temu

O seksie nic nie ma czyżby mławianie uprawiali go w godzinach pracy?

mink
mink
5 lata temu

Myślę, że każdy w Mławie znajdzie coś dla siebie. Faktycznie brakuje kilku kawiarni, bo w obecnych bywa bardzo ciasno

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x