Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Akcja „Napełnij dzban II” przed Światowymi Dniami Młodzieży


Akcja „Napełnij dzban II”, której celem jest pozyskanie środków na udział w Światowych Dniach Młodzieży młodych mieszkańców diecezji płockiej, odbędzie się 24 kwietnia w parafiach diecezji płockiej. Zbiórka połączona będzie z promocją ŚDM.

Nazwa akcji „Napełnij dzban” nawiązuje do Ewangelii o Samarytance, a tym samym do nazwy diecezji płockiej na czas ŚDM – „Studnia Jakubowa”. 24 kwietnia  obejmie ona wszystkie parafie diecezji płockiej.

Cele akcji to: zachęta do pełnienia uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała w kontekście Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży, zachęta parafian do udziału w Dniach w Diecezji w dniach 20-25 lipca,  zaproszenie młodzieży do wolontariatu i włączenie się w przygotowania i organizację Dni w Diecezji, promocja ŚDM wśród diecezjan oraz zbiórka pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu ubogiej młodzieży z diecezji płockiej do Krakowa.

Akcja zostanie przeprowadzona przez młodzież i dekanalnych duszpasterzy młodzieży, członków Parafialnych Centrów ŚDM, wolontariuszy „Studni Jakubowej”, ministrantów oraz  młodzież zaproszoną do akcji.

Poprowadzą oni prezentacje o Miłosierdziu Bożym w kontekście Światowych Dni Młodzieży w czasie każdej Mszy św. będą zbierać pieniądze do „dzbanków”, czyli puszek po zakończeniu Mszy św. oraz rozdawać obrazki z modlitwą w intencji ŚDM.

Na terenie diecezji płockiej akcja „Napełnij dzban” zostanie przeprowadzona po raz drugi. Pilotażowo odbyła się w Płocku w lipcu 2015 roku, następnie w całej diecezji w październiku. Łącznie udało się wówczas zebrać około 290 tyś. zł.

Źródło: Elżbieta Grzybowska/Rzecznik prasowy
Diecezji Płockiej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500