Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

VI Mławskie Targi Pracy za nami


sliderMławskie Targi Pracy to cykliczne spotkanie zbliżające pracodawców i osoby pracy poszukujące. Podobnie jak w ubiegłych latach Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu.


Osobom przyjeżdżającym do Mławskiej Hali Sportowej trudno było znaleźć miejsce parkingowe. Targi odbywały się z formule sprawdzonej już w ubiegłych latach. Były stoiska pracodawców oferujących miejsca pracy ale i tych reklamujących swoją firmę. Były stoiska konsultacyjne między innymi Urzędu Skarbowego, ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na targach ponad 70 pracodawców oferowało około 500 stanowisk pracy, tak jak poprzednio największą ofertą była ta od służb mundurowych – policji i wojska, w sumie niemal 200 stanowisk. Były również oferty inżynierów, mechaników, magazynierów, opiekunów osób starszych, kierowców autobusów.

Statystyczna stopa bezrobocia w powiecie mławskim w styczniu 2016 roku to 12,6 % – co stanowi liczbę 3860 zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie. A to przecież nie wszyscy, którzy pracy poszukują.  Zainteresowanie targami było duże – według szacunków pracowników PUP przez halę sportową przewinęło się około 1,5 tysiąca osób.

Czy poszukiwanie pracy poprzez targi  jest dobrą formą i czy będzie kontynuowana zapytaliśmy Aleksandra Kornatowskiego, wicedyrektora ds. Usług Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

– W tej chwili w większości powiatów targi bardzo dobrze funkcjonują, są bardzo potrzebne. Nigdzie nie ma tylu ofert pracy co na targach. Pracodawcy lepiej się rozmawia bezpośrednio niż przez urząd pracy, tu ktoś przychodzi z własnej woli, żeby porozmawiać i poszukać pracy.  Widzę po Mławie, po Radomiu, Siedlcach, że jest coraz więcej osób na targach – pozytywnie ocenia targi dyrektor Kornatowski.

Wśród osób, które zjawiły się na targach słychać było różne głosy. „Nie znalazłam nic dla siebie. Bez pracy pozostaję od ponad roku. Szukam przez urząd pracy, ale również sama” – mówi jedna z mieszkanek powiatu w wieku 50+. Inny mieszkaniec Mławy po ubiegłorocznych targach znalazł zatrudnienie, na obecnych zjawił się razem z synem poszukującym obecnie pracy.

– Każde targi to okazja do spotkania dużej ilości pracowników różnego szczebla. Już w tej chwili po godzinie targów, mamy już oferty na stanowiska praktycznie każdego szczebla. Mamy miejsca na stanowiskach produkcyjnych, gdyż chcemy schodzić z zatrudniania obcokrajowców – opowiada przedstawiciel Zakładu Drobiarskiego Wipasz.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x