Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Judocy na turnieju w Warszawie. Brąz Jaworskiego


slider2Udanym występem na ogólnopolskim turnieju judo dzieci w Warszawie rozpoczęli sezon najmłodsi judocy Mławskiego Centrum Sportów Walki. Paweł Jaworski wywalczył brązowy medal, natomiast jego trzy koleżanki zakończyły zmagania na piątych miejscach.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Nasza reprezentacja wystąpiła w stolicy w czteroosobowym składzie. Oprócz Jaworskiego, walczącego w kategorii 55 kg, do rywalizacji przystąpiły jeszcze Małgorzata Kaszuba (20 kg), Irmina Kądrzycka (33 kg)  i Aleksandra Żuchowska (36 kg). Obsada zawodów była liczna, na starcie stanęło ponad 4500 dzieci, głównie z warszawskich klubów.

– Dzielnie poczynała sobie nasza malutka Małgosia – podkreśla trener Cezary Kądrzycki. – W „przepychankach” maluchów dotarła aż do półfinału, jednakże w walce o medal lepszy okazał się konkurent z Warszawy. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła piąte miejsce. To i tak zasługuje na pochwałę, ponieważ walcząc w mieszanej grupie chłopców i dziewcząt została sklasyfikowana najwyżej spośród dziewczynek.

Na piątych lokatach zakończyły zmagania także Irmina i Ola. Obie spisały się bardzo dobrze w walkach eliminacyjnych, by przegrać starcia o wejście do strefy medalowej.

– Tym razem zabrakło jeszcze umiejętności, ale pod względem zaangażowania i woli walki, wszystko było w jak największym porządku – dodaje Kądrzycki.

Za to z podium nie dał się zepchnąć Jaworski. Poziom zawodników w jego kategorii był bardzo wyrównany, więc każda walka wymagała dużego nakładu sił i toczyła się do końca. Paweł był czujny, dlatego wygrał pojedynek o brązowy krążek. W ostatniej sekundzie wykonał rzut oceniony na harai-goshi, co pozwoliło reprezentantowi MCSW cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
eurato

serdeczne gratulacje dla naszych Judoków!