Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Judocy na turnieju w Warszawie. Brąz Jaworskiego


slider2Udanym występem na ogólnopolskim turnieju judo dzieci w Warszawie rozpoczęli sezon najmłodsi judocy Mławskiego Centrum Sportów Walki. Paweł Jaworski wywalczył brązowy medal, natomiast jego trzy koleżanki zakończyły zmagania na piątych miejscach.

Słoneczne ogrody Mława

Nasza reprezentacja wystąpiła w stolicy w czteroosobowym składzie. Oprócz Jaworskiego, walczącego w kategorii 55 kg, do rywalizacji przystąpiły jeszcze Małgorzata Kaszuba (20 kg), Irmina Kądrzycka (33 kg)  i Aleksandra Żuchowska (36 kg). Obsada zawodów była liczna, na starcie stanęło ponad 4500 dzieci, głównie z warszawskich klubów.

– Dzielnie poczynała sobie nasza malutka Małgosia – podkreśla trener Cezary Kądrzycki. – W „przepychankach” maluchów dotarła aż do półfinału, jednakże w walce o medal lepszy okazał się konkurent z Warszawy. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła piąte miejsce. To i tak zasługuje na pochwałę, ponieważ walcząc w mieszanej grupie chłopców i dziewcząt została sklasyfikowana najwyżej spośród dziewczynek.

Na piątych lokatach zakończyły zmagania także Irmina i Ola. Obie spisały się bardzo dobrze w walkach eliminacyjnych, by przegrać starcia o wejście do strefy medalowej.

– Tym razem zabrakło jeszcze umiejętności, ale pod względem zaangażowania i woli walki, wszystko było w jak największym porządku – dodaje Kądrzycki.

Za to z podium nie dał się zepchnąć Jaworski. Poziom zawodników w jego kategorii był bardzo wyrównany, więc każda walka wymagała dużego nakładu sił i toczyła się do końca. Paweł był czujny, dlatego wygrał pojedynek o brązowy krążek. W ostatniej sekundzie wykonał rzut oceniony na harai-goshi, co pozwoliło reprezentantowi MCSW cieszyć się z trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
eurato

serdeczne gratulacje dla naszych Judoków!