Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jedna osoba tymczasowo aresztowana. 1,5 kg amfetaminy nie trafi na rynek


prokuratura-2Mławska prokuratura i policjanci z wydziału kryminalnego KPP Mława odnotowali znaczący sukces w walce z narkobiznesem. 


W dniu wczorajszym (21 kwietnia) w godzinach porannych mławscy policjanci wydziału kryminalnego  dysponując nakazem prokuratora dokonali przeszukania pomieszczeń na terenie Mławy, w miejscu zamieszkania osoby podejrzewanej o posiadanie narkotyków.  Na miejscu  akcji  zabezpieczyli  1,5 kg narkotyków oraz dokonali zatrzymania mieszkańca Mławy, u którego te narkotyki znaleziono. Tego samego dnia policjanci dokonali też przeszukania w kilku innych miejscach  w Mławie, w wyniku czego ujawniono mniejsze ilości narkotyków i zatrzymano będącą w ich posiadaniu kobietę. Działania prokuratury i policji były błyskawiczne – nakaz przeszukania prokuratura wystawiła w środę 20 kwietnia, akcja kryminalnych miała miejsce w czwartek rano 21 kwietnia, a już w dniu następnym mławski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu jednej z osób zatrzymanych.

– To wzorowo przeprowadzone działania operacyjne funkcjonariuszy wydziału kryminalnego mławskiej komendy.  Ich skuteczna praca operacyjna pozwoliła na wyeliminowanie z rynku  ponad 1,5 kg amfetaminy i dopalaczy. W wyniku akcji zatrzymany został  39-letni mieszkaniec Mławy Andrzej G-M. Był on już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu , życiu i zdrowiu oraz obrót narkotykami.  Zatrzymany w dniu dzisiejszym został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzut z art. 62 ust. 2  ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Również w wyniku działań operacyjnych wczoraj została zatrzymana Anna L., 28-letnia mieszkanka Mławy. W wyniku przeszukania policjanci ujawnili u niej mniejsze ilości narkotyków. Zatrzymanej w dniu dzisiejszym prokuratura postawiła zarzut z art. 62 ust. 1 oraz 59 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W przypadkach jednego z zatrzymanych prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Mławie o wydanie postanowienia o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy. W dniu dzisiejszym sąd takie postanowienie wydał – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji,  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Art. 62. ust 1

Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 62. ust 2

Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x