Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Profesor Juszkiewicz wyróżniony przez Towarzystwo Naukowe Płockie


Od prawej:prof. Ryszard Juszkiewicz, prof. Michał Marian Grzybowski, prezes TNP prof. Zbigniew Kruszewski. Fot. LZ


W poniedziałek, 12 kwietnia podczas corocznego walnego zgromadzenia Towarzystwa Naukowego Płockiego, za długoletnie członkostwo (aż 45 lat) wyróżniony został mławianin, prawnik, historyk, badacz dziejów ziemi mławskiej, senator I i II kadencji, prof. Ryszard Juszkiewicz.

Podczas tej uroczystości została także podjęta uchwała o nadaniu honorowego członkostwa TNP doc. Wiesławowi Końskiemu, wieloletniemu redaktorowi naczelnemu Notatek Płockich – kwartalnika Towarzystwa Naukowego Płockiego ukazującego się nieprzerwanie od 1956r. Dotychczas tym zaszczytnym tytułem wyróżniono 13 osób, w tym, w ubiegłym roku pochodzącego z Mławy ks. prof. Michała Mariana Grzybowskiego, członka Redakcji Notatek.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x